Wpis z mikrobloga

Zaczalem sobie ogladac jako alternatywa dla mojego obecnego auta Bmki F30, poza tym ze na ulicy co piąte auto to F30 a mojego modelu to nawet pięciu w kraju nie ma to nawet mi to pasuje, ale zaczalem czytac o silnikach w tym aucie

w bmkach zatrzymalem sie na modelu E90, dalej juz nie patrzylem.
po pierwsze szok ze same 4 cylindrowe silniki, tragedia, a po drugie kazdy z silnikow (nie mowie o tych najslabszych bo nie czytalem) ma jakies problemy i wady.

czyli co, nie da sie kupic F30 z jakims prostym i mocnym silnikiem i nie martwic sie potencjalnymi usterkami? tak w E36 323ti mialem xD

czy ktos przerabial temat, robil research ktory silnik warto brac? czy najlepsza jest 328i z 2015 z N20B20?

wiadomo ze chyba najlepsza jest ta 340i z B58 ale to juz 130 tysiecy kosztuje :P #bmwboners #bmw #motoryzacja #samochody
stary_grat - Zaczalem sobie ogladac jako alternatywa dla mojego obecnego auta Bmki F3...

źródło: 2560px-2017_BMW_440i_(F36)_M_Sport_Gran_Coupe_fastback_(2018-10-12)_02

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 2
@stary_grat przecież N20 328i to najgorsze ścierwo w tym modelu xD
Jak przedlift benzynowy to tylko N55B30, polift to już obojętne co kupisz bo wszystko to jeden piernik tylko z uciętymi cylindrami tak po krotce. Czy to b38/b48/B58 będziesz zadowolony
  • Odpowiedz
wiadomo ze chyba najlepsza jest ta 340i z B58 ale to juz 130 tysiecy kosztuje :P


@stary_grat: i tu jest calosciowa analiza wyczerpujaca temat, alternatywa to n55 w miare niezawodny ale serwis bedzie drogi w uj, w najgorszym wypadku b48, ale to juz jest kompromis na ktory ja bym nie poszedl, wolalbym juz chyba starszy woz a mimo wszystko 6 garow.

6 garow po prostu trzyma wartosc jak nic innego
  • Odpowiedz