Wpis z mikrobloga

Ile Poczta Polska ma czasu na dostarczenie na Poleconej Paczki ekonomicznej na terenie kraju? Zamawiałem komiks od jednego wydawnictwa. Wysłali niby 30 kwietnia, jednak od tamtego czasu nie ma zmian w trackingu przesyłki. Napisałem do wydawnictwa i oni mi odpisali że jakiekolwiek kroki mogą podjąć dopiero po 14-stu dniach roboczych od wysłania a to dopiero mija w następną środę #pocztapolska
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@tomaszek1161
Paczka pocztowa ekonomiczna, to jeden najwolniejszych rodzajów przesyłek. Nie ma ona gwarantowanego terminu doręczenia, a reklamację można składać nie wcześniej niż 14 dni od dnia nadania (chodzi o dni kalendarzowe). Jest to też usługa powszechna, świadczona na podstawie ustawy.
W zbliżonej cenie (albo i niższej, uwzględniajac VAT) jest Pocztex. Tam masz gwarancję doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych (pod warunkiem nadania do godziny granicznej, najczęściej 15:00).

Ps. W Polsce żaden operator
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: na rodzaju przesyłki w trackingu na stronie poczty, przesyłka określona jest jako „przesyłka firmowa polecona zamiejscowa”

Czyli sklep/wydawca mógłby spokojnie złożyć już w tym tygodniu reklamację skoro dzisiaj mija 14 dni kalendarzowych a nie tak jak oni mi odpisali o 14 dniach roboczych?
  • Odpowiedz
  • 0
@tomaszek1161
To nie paczka, tylko list. A przesyłka firmowa to najwolniejszy z typów przesyłek (to kosztuje ok 3 - 4 zł). Reklamację można składać dopiero po upływie 30 dni (ale przyjmą już po 14, ale tylko na brak doręczenia).
  • Odpowiedz