Wpis z mikrobloga

korwa mirasy mam dylemat, zastanawiam się jaki motur kupić na pierwszy, dotychczas śmigałem 125 ale pełne A planuję skończyć niebawem i chciałbym od razu coś mieć na stanie

chodzi mi po głowie CB650R, z tego co czytałem tutaj na mirko to lepiej dorzucić parę groszy i kupic nowke i tak też bym zrobił, pytanie tylko czy na pierwszy motocykl to będzie dobry wybór?

macie jakieś propozycje podobnych pojazdow?

#motocykle #pytanie
  • 20
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_: Brałbym nówkę, dzisiaj kupowanie CBR po przebiegu to loteria. Ja zbierałem na swój pierwszy przez 4 lata, koledzy się śmiali, ale jak kupiłem to przestali :D Ja bym leciał grubiej, jak pierwszy to Kawasaki Versys 650:D
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_: Ciężka sprawa.Kawasaki ZX6R tak wiem, znowu Kawasaki, ale one sa podobne i tyle :) Ewentualnie Yamaha R6 ale ten model mi nie podpasował. Mało jest podobnych modeli jeśli chodzi o całość, niektóre podobnie płyną, inne podobnie palą, jeszcze inne podobnie wyglądają :) Musiałbyś usiąść na ok 30 modelach :D
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_: Jak masz trochę kasy zaoszczędzonej to polecam BMW S 1000 RR, nawet po przebiegu. To są maszyny nie do zajechania. Jeździłem takim przez rok, i gdyby nie zmiana profilu, to bym jeździł do dzisiaj :)
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_: No risk no fun jak to mówią :) Nie wiem skąd ta dziwna opinia na światowych forach. Polecam się przejechać :D Nie zapomnisz tego do końca życia :D Dobra już bez jaj, sprawdzałeś Ninja 1000s ewentualnie 790 Duke ? W ostateczności Mt-07 ale nie wiem czy da się go dostać w stanie normalnym za dobrą cenę :D Zdecydowanie brałbym Duke, bo to jest potworek :)
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_: miałem CB650R (naked neo sports cafe), motocykl bardzo prosty, bardzo przewidywalny, jak na 649 posiada dużo mocy, przez kilka lat użytkowania nic z nim się nie działo, coraz więcej akcesoriów nie-markowych jest dostępnych, więc już nie wydaje się ekstra grubli na dodatki.

Wadą jest wszechobecnie hulający wiatr.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: do konca zycia mordo?
Patrzylem na tego Duke'a tez. Poszukam go gdzies zebym mogl se przymierzyc i zobacze. Dzieki za pomoc :D

@MrDracek: tez kupowales nowke czy uzywanego? Przy uzywce na cos konkretnego zwracac uwage czy po prostu standardowe rzeczy eksploatacyjne?
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_: CB650R miałem na kursie, dobrze wspominam, choć mam 190 cm wzrostu. Przy używkach uważaj na pomorską przeszłość. Co prawda w PORD i lokalnych OSK używane są od niedawna, ale jakiś Janusz może próbować opchnąć szkolny sprzęt w innym rejonie.
  • Odpowiedz
@iforgotmypass_ toż to wszystko jeden #!$%@? przecież xD bierz to co ci się podoba. Mt-07, cb650r, er6-n, z650/z750, Duke. Wszystko spoko, odpychają się poczciwie. Kwestia tego który model ci bardziej pasuje wizualnie, ale chodzi to podobnie
  • Odpowiedz