Wpis z mikrobloga

Słowo na niedzielę.

Odra wraca, bo foliarze, wróć, paranoicy (bo to poprawna nazwa tego schorzenia) nie zaszczepili swoich dzieci i niestety jest ich więcej niż 5% w naszym społeczeństwie. Ci sami ludzie jednak jednocześnie jeżdżą samochodem, mimo że prawdopodobieństwo śmierci wtedy w wypadku samochodowym jest kilkadziesiąt tysięcy razy większe niż ryzyko powikłań po zaszczepieniu (dowolną szczepionką) i wynosi z tego co pamiętam 1 do 120. Ba wychodzą z domu i chodzą po ulicach, mimo że ryzyko śmierci pieszego w wypadku komunikacyjnym wynosi 1 do 700. Debile, po prostu debile, inaczej tego nazwać nie można.
  • 133
  • Odpowiedz
foliarze, wróć, paranoicy (bo to poprawna nazwa tego schorzenia)


@Anacron: przypomnę tylko, że ministerstwo zdrowia i inne oficjalne źródła rządowe/instytucjonalne, polskie i zagraniczne, demonstrowalnie i wielokrotnie kłamały na temat skuteczności szczepionek na covid.

Nie usprawiedliwiam 100% szurów, którzy i tak nie potrzebują tego argumentu, ale krew się we mnie gotuje, kiedy kompletni idioci na wysokich stanowiskach stosują skrajnie nieodpowiedzialną retorykę, bo tępy lud trzeba dzisiaj dzisiaj przekonać za wszelką cenę, a
  • Odpowiedz
myślę że to nie foliarze bo jednak jak nie zaszczepisz dziecka to potem masz przeboje z sanepidem i mogą ci dziecko wypisać z przedszkola. Mało który foliarz jest na tyle twardy żeby poza szczekaniem w internecie coś robić. Ale..


Od dwóch lat pojawiają się w przedszkolu choroby których nie było, krztusiec, szkarlatyna.


A tak się zastanów Mirek, kto przyjechał do Polski trzy lata temu w dużej ilości? Ukry


@Nester86: jak Ci
  • Odpowiedz
@Anacron: Podziękuj naszej klasie rządzącej, już wcześniej była rosnąca tendencja do nieszczepienia, co widać na wykresach, cyrk pandemiczny niestety dał im uzasadnienie dla szurstwa. Zaufanie do rządu i wytycznych spadło na łeb na szyję i długo nie wstanie. Taka jest cena kręcenia wałków, gdy umierają ludzie. Uspołecznienie strat.
  • Odpowiedz
@Anacron: foliarze to są ludzie którzy sczepili się na chorobę bezobjawową. Osoby które nie szczepią się na Odrę to poprostu idioci tacy jak osoby które nie odróżniają tych faktów czyli w tym wypadku również Ty.
  • Odpowiedz
prawdopodobieństwo śmierci wtedy w wypadku samochodowym jest kilkadziesiąt tysięcy razy większe niż ryzyko powikłań po zaszczepieniu (dowolną szczepionką) i wynosi z tego co pamiętam 1 do 120


@Anacron: no tak, ja też 3 razy w roku mam wypadek, legit statystyka xd
  • Odpowiedz
@Anacron: żyjemy w społeczeństwie, więc musi być zamordyzm w jakimś stopniu. Sczepienia podstawowe to powinien być obowiązek. Z covid jak ktoś chcę. I tam kompromis
  • Odpowiedz
@Anacron: Podziękuj paranoi covidowej i przymuszaniu do szczepień kontrowersyjnym preparatem, co na pewno zwiększyło tylko nieufność do szczepionek (°°
  • Odpowiedz