Wpis z mikrobloga

Potrzebuję się przeprowadzić z Krakowa do Poznania i teraz pytanie jak najbardziej mi się opłaci przewieźć swoje rzeczy: kilka toreb, telewizor, trochę sprzętu? Nie ma tego jakoś dużo, wszystko właściwie zmieści się do kompaktowego auta, np. Toyoty Auris - wiem, bo do Krakowa tak sobie transportowałem. Problem taki, że teraz swojego samochodu nie mam. Jak byście to przewieźli, żeby wyszło najtaniej i najwygodniej? Opcje widzę trzy:
- przesłać wszystko kurierem jako paczki,
- skorzystać z usług kogoś, kto to przewiezie typu firma przeprowadzkowa,
- wypożyczyć auto z wypożyczalni i przewieźć samemu.
Pytanie ile przewiezienie rzeczy z Krakowa do Poznania może kosztować? To w końcu z 5h drogi i potem 5h powrotu, które firma sobie wliczy na pewno, więc co najmniej jeden dzień roboczy kierowcy. Auto z wypożyczalni na taki dystans też nie będzie tanie. W ogóle mogę je zostawić w Poznaniu, jak zabiorę je z Krakowa? A może macie jeszcze jakiś inny pomysł.
#przeprowadzka #panek #logistyka #krakow
  • 14
  • Odpowiedz
@lunaexoriens 300 - 400 zl za wynajem auta zapłacisz i masz z bani. Kojarzę że Są wypożyczalnie sieciowe, wynajmujesz w jednym mieście, zdajesz w drugim, jeśli mają tam oddział. Gra nie warta zachodu z kurierami i innymi fikołkami
  • Odpowiedz
  • 2
@grimhzr: Nawet jakbym miał jakiegoś pod ręką, to nie zawracałbym mu głowy tym. To jakby nie patrzeć jest 5 godzin jazdy w jedną stronę, a potem powrót drugie 5, czyli 9-10h za kółkiem, więc mocno męcząca sprawa. Myślę, że wszyscy znajomi by mi odmówili i wcale się im nie dziwię. Jasne, niektórzy lubią jeździć (ja np. już po 2h jestem znudzony, więc najchętniej też bym tego nie przewoził), ale chyba nie
  • Odpowiedz
  • 0
@RobinSchudl: Kurde, ale jak to działa z tymi znajomymi. Przeczytaj też mój wcześniejszy komentarz. Dla mnie abstrakcja prosić kogoś o stracenie dla mnie 10h z życia i sam pewnie też bym dla kogoś czegoś takiego nie chciał robić. Anyway, propsy dla Was, że macie zdrowe relacje z ludźmi
  • Odpowiedz
  • 1
@Ytarka: Ale nie wiem, czy niedoszacowałaś "trochę", bo np. u Panka ceny takie wyjdą za 500km:
- pojedynczy przejazd (pierwsze 100km droższe): 100*2,99+400*1,79 = 1015 zł
- wynajem dobowy (99 zł opłaty początkowej i potem za km): 99+500*1,49=844 zł
Do tego jakiś postój na zapakowanie/wypakowanie, no i paliwo jak rozumiem kupuję za swoje, więc robi się grubo ponad tysiak. https://panekcs.pl/ceny#&
  • Odpowiedz
Kurde, ale jak to działa z tymi znajomymi. Przeczytaj też mój wcześniejszy komentarz. Dla mnie abstrakcja prosić kogoś o stracenie dla mnie 10h z życia i sam pewnie też bym dla kogoś czegoś takiego nie chciał robić. Anyway, propsy dla Was, że macie zdrowe relacje z ludźmi


@lunaexoriens: Ja tam często pomagam sobie z kolegami w różnych pracach remontowych, warsztatowych i transportowych. Wielogodzinne, a nawet wielodniowe.

Traktujemy to obaj jak quality
  • Odpowiedz
@lunaexoriens możliwe, że masz rację, moja porada mogla być oparta o nieaktualne dane xd wybacz Mirasek @lunaexoriens za tę garść nic nie wartych informacji 🤣
Ciągle mi się wydaje że czas przed pandemią, to było przed chwilą i niewiele się zmieniło, a jednak zmieniły się ceny.
  • Odpowiedz
Jeśli zmieścisz się do dużego miejskiego auta w Traficarze, to w taryfie 24 godziny (wyższa opłata startowa i niższa za km) wyjdzie ci koło 600zl i nie musisz zwracać samochodu, tylko zostawiasz w Poznaniu i masz swiety spokój (jechałam tak na lotnisko w Kato w jedna stronę) - ale to dotyczy tylko aut miejskich, nie dostawczaków. Jeśli zakładasz nowe konto, to w necie znajdziesz kod rabatowy na start za 30zl (jeśli chcesz
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: jeśli korzystasz z facebooka, to są grupy, gdzie ludzie się zabierają ze sobą w trasę (niczym blablacar). Czasami niektórzy sami wrzucają informacje, że jada dużym autem i mogą coś zabrać. Jakbyś się ogłosił, to może znajdzie się jakiś busiarz, który będzie jechał na pusto i wyrazi chęć na dorobienie kilku stów.
  • Odpowiedz