Wpis z mikrobloga

#zegarki #chwalesie #prl

Dostałem dziś od żony sikor Adidas Originals. "Złoty", choć wolę srebro. Na bransolecie, choć nigdy nie lubiłem bransolet, mało tego... cyfrowy XD

30 to już ten wiek +- że kryzys, gust się zmienia, jedna noga w trumnie itd?

Następnych w planach quad żeby się #!$%@?ć na pierwszym zakręcie i złamać rękę czy coś <3
crimsontides_ - #zegarki #chwalesie #prl

Dostałem dziś od żony sikor Adidas Original...

źródło: 1000004892-02

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kutmen2: no właśnie o to chodzi. Noszenie na lewej ręce pojawiło się naturalnie wraz z upowszechnieniem zegarków naręcznych i dlatego że u większości osób (a więc praworęcznych) zegarek noszony na ręce dominującej jest bardziej narażony na zużycie, zniszczenie czy uszkodzenie plus może przeszkadzać w codziennych czynnościach (np. zaczepić o coś). Tylko tworzenie z tego jakiejś sztywnej zasady nie ma najmniejszego sensu.

@dexpall: bo po prostu rzadko się widzi
  • Odpowiedz
@thewickerman88 Dla mnie bardziej naturalne byłoby sprawdzanie godziny na prawym ręku. Piszesz o zużyciu zegarka, ja natomiast słyszałem teorię, że zegarek był wyrazem statusu społecznego i powinno się go nosić na lewej ręce żeby za każdym razem jak się z kimś witasz nie pokazywać, że jesteś zamożny. Aż sobię z ciekawości poszukam co w internecie piszą na ten temat
  • Odpowiedz
@kutmen2: no poczytaj, każdy artykuł wspomni właśnie o aspekcie praktycznym. Ma to sens bo zegarki naręczne upowszechniły się dzięki wojsku. Popularność zdobyły podczas i po 1 wojnie światowej gdy właśnie ze względów praktycznego użycia w warunkach bojowych zaczęły wypierać zegarki kieszonkowe.
  • Odpowiedz
@thewickerman88 Czytałem. Różne źródła, różne informacje. Sprowadza się to do praktycznego zastosowania ale są źródła, które mówią o tym żeby nie szpanować zegarkiem. Jeśli kiedyś kupię lub znów dostanę to będę nosił na prawym ręku. Tak czy siak, masz fajny zegarek, ja miałem komunię jakieś 10 lat później więc mój był bardziej cyfrowy ale Twój jest klasykiem, szanuj
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Jak jesteś leworęczny, to nóż trzymasz w lewej, a widelec w prawej? Bez znaczenia, jak jesz kubek skrzydełek w KFC, ale w towarzystwie będziesz tym jednym, który „łokciuje” sąsiadów, bo musi pokazać, że jest inny.
@dexpall spoglądanie na zegarek w towarzystwie jest niegrzeczne. Wyciągasz rękę na powitanie (ciągle prawą, choćbyś był śrdowkowo-ręczny) a tu spod mankietu wyłazi jakieś Orient Bambino.
No i jak to wtedy wygląda?
  • Odpowiedz