Wpis z mikrobloga

Chciałem się poradzić jaki amplituner kupić.

Mam starego technica stereo 120W, i przyszła pora na zmianę.
Chciałbym poza słuchaniem muzyki z kompa, móc oglądać filmy i puszczać dźwięk przez bluetooth. Słyszałem że te starsze wzmacniacze mają opóźnienia?

Myślałem o ONKYO TX-NR636
Moc: 160W/kanał
Bluetooth Version 2.1 + EDR

Może ktoś coś polecić sprawdzonego?

#wzmacniacz #amplituner #hifi #audio #audioboners
  • 10
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: nie kupuj TX-NR636 bo to padaka przez problematyczne HDMI. Jak już ma być Onkyo to TX-NR656 minimum.
Chociaż jak patrzę na obecne ceny używek to bym wolał dołożyć 200-300 do nowego.
  • Odpowiedz
@ksiak to zadam głupie pytanie, ale się nie śmiej. Teraz się nie robi że wyciąga się audio z tv za pomocą kabla chinch?
To jak bym chciał odtwarzać filmy z kompa, to hdmi daje najpierw do ampli, a z ampli do tv?

A co z Netflixem wbudowanym w telewizor? Jak się odtwarza dźwięk?
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: jak masz w miarę nowy telewizor (z 15 lat minimum) to masz obsługę czegoś takiego jak ARC. To jest dodatek do HDMI. Czyli podpinasz amplituner do tv przy pomocy kabla HDMI do złącza w TV opisanego jako ARC. Następnie TV w momencie włączenia jakiejś aplikacji filmowej, muzycznej itp, powinien z automatu przesłać dźwięk do amplitunera tym samym kabel i sobie z automatu ustawić odpowiednie wejście na amplitunerze.
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: chodzi o sterowanie wszystkim plus dźwięk. Gdy weszło Hdmi 2.1 dostaliśmy w końcu możliwość bezstranego przesyłu dźwięku z telewizora do amplitunera za sprawą eARC. Wcześniej było tylko zwykłe ARC. Niestety technologia swoje a producenci swoje. Okazało się, że nie działa to jak trzeba i by korzystać w pełni z dźwięku w formie bezstratnej czyli DTS-HD-MA, pełny Dolby Atmos czy Auro 3D, należy podpiąć odtwarzacz do amplitunera a ten dopiero
  • Odpowiedz