Wpis z mikrobloga

Czy też uważacie że przy rozwodzie po kilkunastoletnim związku (nie rzadko z dziećmi) przegrywają obie strony? Nie chodzi o kwestie finansowe a stricte psychologiczne?

Czy przy rozwodzie przegrywają obie strony?

  • Tak 23.1% (9)
  • Raczej tak 17.9% (7)
  • Nie 25.6% (10)
  • Raczej nie 7.7% (3)
  • Trudno powiedzieć 23.1% (9)
  • Nie mam zdania 2.6% (1)

Oddanych głosów: 39

  • 5
  • Odpowiedz
@Piskariota15: A czy sądzisz, że jakiekolwiek rozstanie dwóch ludzi po miesiącu / roku / 5 latach / 10 latach związku/małżeństwa nie będzie miało wpływu na psychikę tych osób? Wg. mnie każde takie doświadczenie odbije się na psychice ludzkiej, ale jego siła będzie częściowo zależna od długości związku.
  • Odpowiedz
@Piskariota15: jako przykład podam przypadek mojej koleżanki - miłość na odległość z facetem, Polakiem, hajtnęli się, zrobili sobie dzieci w odstępnie 3 lat i się rozstali. Obecnie #!$%@?ą się sądami, chłop ma jakieś etapy spotykania się z dziećmi przyznane przez sąd.. koleżanka z chłopem żrą się jadem gdy tylko dzieci nie widzą... czy rozstanie wpłynęło na ich psychę? tak. Czy jedno i drugie może normalnie funkcjonować? Nie.
  • Odpowiedz
  • 1
@78702318667314: To Ja Ci powiem skąd pomyślałem o tej ankiecie.
Dziś przyleciała do mnie żona i powiedziała mi że kobieta w naszym wieku po pół roku po rozwodzie wygląda jak śmieć... Wszystko jej opadło łącznie z twarzą... I zaczęła się dyskusja czy to rozwód ją tak postarzał i wykończył, którego sama chciała...
Ostatecznie żona była tak w szoku że zatrzymaliśmy się na tym że ona może być chora...
Moja ankieta pozostaje
  • Odpowiedz