Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym otworzyć sklep eCommerce w oparciu o model dropshipping. Chciałbym usystematyzować swoją wiedzę, którą mam na ten temat:

1) Znajduję hurtownię, z która się dogadam i dostanę od nich plik xml/csv z listą produktów + info o stanie magazynowym (poprzez API?)
2) Mam własną domenę, JDG do tego potrzebuje hosting na którym zainstaluje oprogramowanie potrzebne do sklepu - wystarczy mi WooCommerce z wykupioną wtyczką WP Desk czy coś innego polecacie?
3) Uderzam do prawnika o pomoc w napisaniu regulaminu sklepu, który umieszczę na stronie sklepu
4) Ruszam ze sprzedażą i kampanią marketingową

Czy coś pominąłem? Zależy mi przede wszystkim na pomocy w wyborze odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia takiej działalności, raczej wolałbym samemu postawić sklep niż korzystać z gotowych rozwiązań

#dropshipping #ecommerce #sklepyinternetowe
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@taginaczarno2 generalnie tak. Jeszcze jakaś ksiegowoac musisz ogarnąć, ale może to wliczales w JDG.

Natomiast oczywiście to są piękne, bardzo ogolne założenia, które w praktyce mają milion niuansów. I ogólnie jeśli nie masz jakichś asów w rękawie, szczególnie w punkcie 1 ewentualnie 4, to raczej trudno ci będzie zostać bezosem, albo chociaż na ZUS zarobić ;)
  • Odpowiedz
@taginaczarno2: jeżeli chodzi o stawianie sklepu od zera to będzie kawał roboty, chociażby z podpinaniem płatności, czy nawet omnibusów, cookiesów czy innych must-have. No i jak się coś wykrzaczy to klops, trzeba zawsze trzymać rękę na pulsie. Jak nie masz jakiś top produktów to będziesz musiał sporo zainwestować w reklamę, bo bez tego przychody będą szurać po dnie na początku.
  • Odpowiedz
@kubako: dzięki za odpowiedź, oczywiście liczę się z tym, że mogę nie osiągnąć żadnych przychodów, ZUS na szczęście opłacam tak czy siak, więc przynajmniej to mnie nie pociągnie w dół
  • Odpowiedz
@Kinior: dzięki. Kampania reklamowa oczywiście będzie, ale to na samym końcu, na razie jestem na etapie decyzji co do zaplecza technicznego i tutaj tak naprawdę się waham czy wybrać własne rozwiązanie czy gotowe
  • Odpowiedz
@taginaczarno2 ja akurat najwięcej pracowałam przy magento 2, ale nie polecam go osobie która nie ma z nim doświadczenia (ogromny kombajn, mnóstwo pracy, to jest już rozwiązanie dla dużych marek). Nie polecę nic konkretnego, wiem że w pl często przewija się woocoomerce, shopify czy shoper. Możesz też ewentualnie wygooglować sklep, który Ci się ogólnie podoba i sprawdzić na czym mają go postawionego.
  • Odpowiedz
@taginaczarno2: jak jesteś średnio rozgarnięty to ogarniesz sklep na Woo, jest mnóstwo tutoriali, poszukaj po prostu dobrego szybkiego szablonu. Co do samego pomysłu to ok, tylko weź pod uwagę że takich jak Ty jest dużo, co do digital marketingu to masz doświadczenie w Google Ads czy Meta Ads? Jak nie to ogarnij sobie dobry kurs bo tam najłatwiej przepłacić budżet bez wiedzy i doświadczenia.

Co do regulaminu to chat GPT napisze
  • Odpowiedz