Wpis z mikrobloga

#dom #nieruchomosci #mieszkanie #pytaniedoeksperta

Kilka lat temu kupiłem mieszkanie w kamienicy 117m2 + ponad 100m2 terenu przynależnego + 2 komórki za śmieszne wówczas pieniądze. Sprzedawała starsza pani, którą przerastało utrzymywanie typu czynsz, fundusz, ogrzewanie itp. Nawet mi do łba nie przyszło, żeby się targować, taki to był koszt. Dziś jest warte ze cztery razy więcej a i tak taka cena byłaby sporo niższa od średniej w moim mieście na rynku wtórnym.

Coraz częściej myślę nad zmianą tej miejscówy na jakąś inną, przede wszystkim parterową, bo już dziś widzę, że za kilka-naście lat wspinanie się po niewygodnych schodach na drugie piętro (40 schodów) będzie uciążliwe a i taki metraż będzie zbędny jak się młody wyprowadzi.

Jakoś nie interesuje mnie motyw mieszkania w bloku ani nawet nowej budowy w zwyczajnym stylu. Żeby nie uwalać się w koszty, postanowiłem dać sobie czas na znalezienie porządnego domku poniemieckiego, których w niewielkich miejscowościach pod dostatkiem. Stoją od ponad wieku i wytrzymają mnie na pewno a i kolejne pokolenia pewnie również.

Niedawno przypomniałem sobie, że istnieją również motywy pokroju tego ze zdjęcia. Mieszka ktoś może w takim czymś i może się wypowiedzieć na temat plusów i minusów takiego domku? Poznałem kiedyś przypadkiem człowieka, który stawiał takowe na zamówienie, swój postawił na ogródkach działkowych, byłem w środku, wszystko cacy i na miejscu - ale słyszałem tylko o zaletach, wad nie było :) Ktoś coś obiektywnie?
Toszeron - #dom #nieruchomosci #mieszkanie #pytaniedoeksperta

Kilka lat temu kupiłem...

źródło: Domek-drewniany-caloroczny-CHABER-III-600x800-cm-32---11-m2

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz