Wpis z mikrobloga

Czym najtaniej odnowić elewację starej murowanej szopy?
Myślałem nad panelami elewacyjnymi (istniały kiedyś takie długie i szerokie, ale nie potrafię ich na szybko znależć).
Czy stelaże pod takie panele muszą być drewniane, czy można użyć profili jak do karton-gipsu?

Zależy mi na niskiej cenie, bo szopa jest mało użytkowa - chciałbym tylko, że przestała straszyć starym tynkiem i spękaniami (poza tym nie ma grzyba, ani nic się z nią nie dzieje).
#budownictwo #remontujzwykopem trochę #dom
Ranger - Czym najtaniej odnowić elewację starej murowanej szopy?
Myślałem nad panelam...

źródło: mixkit-old-brick-shed-in-a-forest-2514-1

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Ranger: Wdług instrukcji producenta tego konkretnego panelu to możesz go montować zarówno na konstrukcji drewnianejj jak i z profili metalowych. Natomiast nie zaleca montażu bezpośrednio do ściany. Tak czy siak dla mnie to wygląda tandetnie i nie wiem czy nie taniej wyjdzie ci skucie tego tynku co odpada i zaciągnięcie jakimś najtańszym tynkiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88: @2xpapanalepiku @simon-simonski tylko z tynkowaniem dużo roboty - skuć, zagruntować, nałożyć na nowo i jeszcze pomalować... A tak przykręcam parę desek i lecą panele - w kilka godzin ogarnięte. To nie jest szopa bardzo na widoku, nie musi być bardzo ładnie, tylko niech będzie estetyczniej niż popękany 60-letni tynk.
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88: stąd też pytanie jak to zrobić tanio, bo takie rzeczy mi się zdarza dłubać raz na 10 lat ;-) widzę, że na olx da się dostać jakieś panele drugiej kategorii, albo resztki serii
  • Odpowiedz