Wpis z mikrobloga

chcesz dyskutować z British Museum? a może chcesz mi wmówić, że tam pracują dyletanci? to zdjęcie zrobiłem tam pod koniec 2023 roku


@PotwornyKogut: No przecież tam pisze jak wół, że dwutlenek węgla powoduje zwiększanie temperatury. To że w 200 lat zaliczyliśmy zmianę większą niż w ostatnie 20.000 lat to za mało, bo musimy dobić do poziomu sprzed 80 milionów lat gdy ziemia była tropikalną dżunglą w której żyły jedynie zmiennocieplne
PfefferWerfer - >chcesz dyskutować z British Museum? a może chcesz mi wmówić, że tam ...

źródło: Temperature+and+carbon+dioxide+for+500+million+years+-+earths+past+climate+-+highest+co2+levels+in+earths+history+-+paleoclimatology+-+CO2+ppm+-+paleoclimate+reconstruction+-+paleoclimate+record+from+net+zero+blog

Pobierz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: no to dlaczego był kiedyś uznawany za ekologiczny? przecież od dawna chodizło o gazy cieplarniane. straszono nas tym od jakichs 20 lat albo i więcej xd

także coś mi tu nie gra zbytnio.

z wodoru jest teraz gaz ekologiczny czy nie?
zaraz się okaże że jest nadmiar tlenu w atmosferrze co dopiero jest
  • Odpowiedz
nieźle ci wyprali mózg, a mówili może skąd w zimie wziąść tanio prąd z oze?


@czlowiekbutelka: "Wziąść" to sobie możesz korki z polskiego. Zimą sobie używasz elektrowni jądrowych i wiatrowych, ale najpierw trzeba to wybudować, ale węglowe lobby ci nie pozwoli, będziesz darł szufelką czarne złoto kilometr pod największą aglomeracją w kraju i dziwił się że odkrywkowy węgiel z drugiego końca świata jest dwa razy tańszy niż twoje samodzielnie wydobyte gówno xD

przecież uran też sprowadza się spoza ue. Co z tego że w Europie można go wzbogacać jak i tak musisz go
  • Odpowiedz
no to dlaczego był kiedyś uznawany za ekologiczny?


@huntforfur: Protokół z Kioto zakładał redukcję emisji o 5%, tyle spokojnie dało się zrobić za pomocą większej sprawności pieca gazowego niż węglowego. Aktualne cele redukcji o 30-50-90% emisji są już niewykonalne z pomocą gazu i dlatego konieczna jest pompa ciepła i bezemisyjne źródło prądu.

z wodoru jest teraz gaz ekologiczny czy
  • Odpowiedz
dwutlenek powoduje wzrost, ale nie ten z gazu z nordstreamu, bądź precyzyjny.


@PotwornyKogut: Energetyka gazowa to ślepy zaułek i Niemcy dobrze o tym wiedzą, trzeba było iść drogą Francji od początku i nie ma nawet o czym dyskutować.

ja bym odbudował nordstream, wyjdzie taniej niż
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer przecież twoi idole z UE Niemcy sami wycięli atom. Do tego teraz doczytałem twoje inne głupoty ze pompa ciepła to sprężarka i parę kabelków xD #!$%@?, zdajesz sobie sprawę że większość ropy naftowej idzie nie w samochody / ogrzewanie a w produkcję tworzyw sztucznych, nawozów? Dla was to ekoskóra chyba xD
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer skoro dobrze o tym wiedzą to po cholerę budowali nord stream? a zwłaszcza drugą nitkę?
nie ma czegoś takiego jak ślepy zaułek. jest tort do podziału. chodzi o tort z pieniądzy, na które rucha się ludzi. czasami silniejsza jest frakcja atomowa, czasami frakcja oze a czasami silniejsza jest frakcja gazowa. (atomowa przez ostatnie lata była w odwrocie)
ale najlepszy w tym wszystkim jesteś ty, bo siedzisz i przyklaskujesz opcji, która
  • Odpowiedz