Wpis z mikrobloga

Czekam na pierwsze laptopy ze Snapdragonem X. To może być w końcu rewolucja dla osób, które chcą mieć małe, mobilne urządzenie do montażu filmów np. pod Youtuba w 4k i do zabawy w Stable Diffusion. Jeśli to osiągnie wyniki podobne do przeciętnych desktopowych kart graficznych w montażu i AI, może być mała rewolucja:
-nie musisz kupować budy PC z wielką kartą graficzną
-nie musisz kupować laptopa z RTXem za 15k i wentylatorami od samolotu
Wszystko to będzie w laptopie za 5k pracującym 20h na jednym ładowaniu i przy minimalnym dźwięku wentylatora.

Oczywiście, nie pograsz sobie na tym w AAA, ale popracujesz już tak bez konieczności zakupu sprzętu dla AAA
Laptopy zapowiedziało już kilkunastu producentów. Wielu pojawi się 20 maja na wydarzeniu Microsoftu i Qualcommu.
Między innymi Asus Vivobook, który jest serią budżetowych laptopów 2500-3500zł
#komputery #snapdragon #pcmasterrace #laptopy
StaryCzlowiekTezMorze - Czekam na pierwsze laptopy ze Snapdragonem X. To może być w k...

źródło: OIP (1)

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@Bestiariusz: no wlasnie, bo to aktywność słońca wpływa przede wszystkim na stan ozonu w okolicach biegunów, a freony i inne gazy silnie reagujące z o3 owszem, ale w nieznacznym stopniu. i ponowię, jestem za ich redukcją, jednak całość to gra w dużej mierze tylko i wyłącznie polityczna.
  • Odpowiedz
@StaryCzlowiekTezMorze: Ja tam stawiam jednak na AMD Strix Point. ARM magicznie nie rozwiązuje wszystkich problemów o czym przekonało się już Apple próbując przyspieszać swoje M i znowu dochodząc do ściany z chłodzeniem. Poza tym może i za x86 ciągnie się ogon kompatybilności i kiedyś wypadałoby to uciąć to o ile Snapdragon X nie będzie DUŻO efektywniejszy to nie ma sensu odcinać sobie drogi do używania prawie całego oprogramowania jakie napisano kiedykolwiek
  • Odpowiedz
@StaryCzlowiekTezMorze: Mnie zastanawia po co takie coś istnieje, po co laptopy na procesorach Snapdragon, przecież wszystko to co opisałeś można robić na "zwykłych" laptopach, i jak sam wspomniałeś "osiągnie wyniki przeciętnych kart graficznych" to tutaj nie ma się czym chwalić. Jaranie się tym "bo nowe, bo inne"?.
  • Odpowiedz
@frutson: Kolejny przegryw. Lew jest królem dżungli mimo że żyje na sawannie. Serio macie gówno zamiast mózgu, nawet z wykopowym slangiem już macie problemy, nawet mimo że zmarnowaliście 10 lat życia na ten portal.
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz wspaniałe tylko jakie gry i klient steama przez chociażby crossover czy natywny na macOS bo jak to drugie to mało co gier na maca jest i się nie oszukujmy, coś niby jest ale to promil tego co na windzie
  • Odpowiedz
@StaryCzlowiekTezMorze nie znam się na tym ani troszkę więc się wypowiem xD nie no tak na serio to nigdy nie 'montowałem' filmików ale ostatnio kupiłem mavica 3 pro i jest aplikacja od dji do filmów. Tablet galaxy tab 9 ultra takie rzeczy ogarnia bez większego problemu. Ale tak jak mówiłem, nie znam się na tym wiec może #!$%@? od rzeczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@StaryCzlowiekTezMorze: ale napisz że to dla ludzi którzy nie chcą maca, bo za 5k laptop pracujący 20h, bez żadnych wentylatorów to ty już masz dawno apple z procesorem m który montuje filmy jak drogi pecet więc "nareszcie coś będzie" jest kłamstwem
  • Odpowiedz