Wpis z mikrobloga

Czy kofeina i nikotyna moze byc sposobem copium w depresji i podnoszenia sobie dopaminy zeby jakos funkcjonowac? Jestem 35 dni wolny od nikotyny i kofeiny czuje sie duzo spokojniejszy i wyciszony ale nie mam na nic siły i anhedonia męczy a gdybym wypił teraz kawe i wypalił papieorsa to humor by wrócił i miał bym duzo energi na robienie jakichś rzeczy
Czemu tak sie dzieje?
#przegryw #depresja #psychologia #psychiatria #nerwica
Henson_ - Czy kofeina i nikotyna moze byc sposobem copium w depresji i podnoszenia so...

źródło: IMG_5385

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Wookie2020: nie zamierzam ale nurtuje mnie pytanie czemu po kofeinie i nikotynie mam checi do zycia . Obecnie nie mam sily na trening miesnie mnie bolą a jak bym wypil i zapalil to moge 100 podciagniec zrobic nie mam pojecia czemu tak jest
  • Odpowiedz
@Henson_: głody spowodowane brakiem subst. Możesz ich niby nie czuć, ale właśnie tak się objawiają. Jedno jest pocieszające, to mija z czasem. Powodzenia z całego serduszka!
  • Odpowiedz
@Henson_:
kawa blokuje receptory cząsteczki odpowiedzialnej za uczucie zmęczenia
papierosy za to mają substancje (harman i norharman) która działa jak inhibotory MAO, więc zwiększają Ci m.in. dopaminę i noradrenalinę, odpowiedzialne za np. motywację i napęd.
Natomiast istnieją leki przeciwdepresyjne które zwiększają m.in. noradrenalinę, oraz leki na ADHD, które zwiększają dopaminę. Więc możliwe, że którychś z nich potrzebujesz, ale to już porób sobie jakieś testy, idź do psychiatry i się dowiedz.
  • Odpowiedz
  • 0
@AMMPM: Kofeina zwiększa kortyzol pogarsza sen wypłukuje witaminy , zmniejsza dhea. . Ogolnie rzecz biorąc roślina wytwarza kofeinre jako system ochrony przed zjedzeniem nasion przez szkodniki gdy owad zje nasiona umiera . Gdy czlowiek sie napije kofeiny wprowadza to go w stsn walki lub ucieczki podwyższając adrenalinę stąd ta mityczna energia
  • Odpowiedz
@Henson_ Po jakim czasie odczułeś różnicę? Sam się zastanawiam nad spróbowaniem, a herbatę pijesz ?

P.S Ja wyczytałem teraz, że podwyższony poziom DHEA prawdopodobnie nie wpływa na poprawę funkcji poznawczych
  • Odpowiedz
@Henson_: to dobrze, bo z tych trzech substancji, tj. nikotyny, kofeiny i alkoholu, kofeina jest najmniej szkodliwa, ja np. pije ją w stosunkowo dużych ilościach nie paląc do 10 lat papierosów i nie pijąc w ogóle alkoholu. Dobrze sie z tym czuje.
  • Odpowiedz