Wpis z mikrobloga

Ma tu ktoś #ppk w #goldmansachs ?

Sprawdziłem sobie dziś ile mam tam odłożonego, mam generalnie ppk od ponad roku, uzbierało mi się ponad 6k, ale... To co jest w środku to jest co do jednego grosza to, ile mi wychodzi z zsumowania wpłat moich, pracodawcy i państwa.

Gdzie jest, przepraszam jakikolwiek zysk, lub strata w związku z obracaniem pieniędzmi? Nie ma nawet jednego grosza różnicy, Goldman Sachs ma w dupie i tym nie obraca czy jak? Można się gdzieś tego dowiedzieć?

#gielda
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@essalysolu: no albo ja tej apki nie ogarniam, ale jest zakładka wpłaty, jak zsumowałem wszystkie wpłaty, to ich wartość zgadza się co do grosza z wartością mojego portfela XD

To jest taka szansa jak trafienie w lotka chyba przy 6 cyfrach (jak liczyć grosze)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: nie wiem... Niby tam kupują co jakis czas te gtfi emerytura 2055 i są na plusie sporo w tym roku, ale nadal nie widzę tego w liczbach bezwzględnych...

W sensie to jest nierealne wyciągnąć całkowity 0% przy 6 zmieniających się cyfrach.
  • Odpowiedz
@macan: niemożliwe, że nic nie zarobił. Ostatnie 12m to prawie ciągłe wzrosty, cena jednostki na przestrzeni roku urosła o 27% dla tego funduszu więc uśredniając twoje wpłaty to myślę, że spokojnie wynik powinien wynosić w przedziale 10-15% czyli dla wpłat 6k, powinieneś mieć zysku 600-900 PLN tak na oko.

Sprawdź sobie jeszcze na stronie mojeppk, tam wynik będzie różnicą pomiędzy wartością twoich środków a sumą wpłat.

Miałem w GSTFI jakieś
  • Odpowiedz
  • 0
@vinmcqueen: to jak to możliwe, że po zsumowaniu wpłat wychodzi mi równowartość całości mojego portfela?

Jak miałem nntfi, to było fajnie opisane ile wpłaciłem, a ile zarobił fundusz, tutaj się nie dopatrzysz xd To tak wygląda, jakby te procenty były gdzieś osobno ukryte, ale nigdzie nie mogę ich namierzyć
  • Odpowiedz
@macan: zalezy jak dlugo masz to ppk, bo po drodze bylo przejecie nntfi przez gstfi, i wtedy ksiegowa operacja zamiany jednostek funduszu nn na gs, stad jest roznica w sumowaniu.

edit: ok, odpowiedzialem nie na temat:)

cos zle patrzysz w takim razie
  • Odpowiedz