Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie, że większość ludzi nienawidzi pierwszej książki, kiedy była ona najlepsza xD

Co prawda jeszcze przede mną 8, 9 i 10 książka. Ale na razie robię sobie przerwe, Malazan był najciekawszy na początku (sama książka była też technicznie lepsza od pozostałych, za co ludzie ją nienawidzą, bo mają problemy z myśleniem xD), brakuje mi tego, że trzeba analizować i używać mózgu. 6 zachęciła do czytania 7, ale 7 była tragiczna, nie zdziwiłbym się gdyby to była najgorsza część, nawet dla populistów/typowych odbiorców.

#malazan #czytajzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NewBlueSky: malazan jest prosty, tylko duży. Dla mnie jedno z najlepszych fantasy książkowych. W mojej opinii nie miał słabych części, poprostu ludzie są przesyceni informacjami, seksem i emocjami w kulturze i jak książka nie zaczyna się od kazirodztwa połączonego z dzieciobójstwem to dla współczesnego czytelnika jest za nudna.
  • Odpowiedz
  • 0
@NewBlueSky: malazan jest prosty, tylko duży.


@CXLV: to prawda. Na początku jest ciekawszy, bo jeszcze nie ma oczywistych obozów i większość postaci wydaje się mieć swoje intencje. Nie wiesz z kim stoi Lassen, Podpalacze Mostów, Tiste Andii, itd. Ci którzy są tam z przypadku starają się grać na swoje bardzo indywidualistycznej przeżycie.

A potem jak już wszystko jest w miare znane i wychodzi, że wielu graczy to już
  • Odpowiedz