Wpis z mikrobloga

Takie współczesne niewolnictwo.


@Krolowa_Nauk: mój ojczym tak miał podczas emigracji zarobkowej do UK. Mieszkanie agencyjne i oznaczało zakwaterowanie przez 3 miesiące w 20 osób w jednym pomieszczeniu (jak wspólna sypialnia w wojsku) i na miejscu okazało się, że trzeba wykupić jakieś prywatne ubezpieczenie i inne takie pierdoły, o których nie wiedział i sumarycznie wychodził na 0 albo na minus. Najbliższy spożywczy był ileś kilometrów dalej a kierownik-kierowca miał wysrane w
  • Odpowiedz
kierowca tira robi prawo jazdy i jeździ - nie ma tu filozofii, natomiast w IT jako programista niemal codziennie muszę poszerzać wiedzę


@CalibraTeam: Dodatkowo kierowca C+E nie zarabia 7,5k netto tylko 10-11 k netto.
  • Odpowiedz
@Orbiter01

Ile ci płacili w fabryce kurczaków czy to była praca za minimalną krajową?


Ciężko sobie przypomnieć po 16 latach ale wtedy to była minimalna w UK, a ja byłem tam na wakacje. Za ten hajs zrobiłem prawo jazdy w PL, kupiłem kilka części do PCta i cyfrową lustrzankę. Dla mnie git
  • Odpowiedz
1. Chciałam zarobić na bilet w fabryce uszczelek. Moja praca polegała na schylaniu się do prasy o temperaturze 350 stopni, i obcinaniu gumowych kabli do formy prasy. To bylo w lato, w 30 stopniowe upały. Wytrzymałam 3 dni. 2. Praca na kuchni w McDonaldzie, nie wytrzymałam pracy że zdebilniałym kierownictwem, 3 praca jako kelnerka .. nigdy #!$%@? więcej. Ogólnie praca na produkcji i w gastro jest najgorsza
  • Odpowiedz