Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów o #rower. Mam niebieskiego bąbelka 7 lat, 133 cm wzrostu. Jeździ aktualnie na rowerze z kołami 20" i wydaje mi się, że jest na niego już trochę przymały. Pasowałoby mu wymienić na jakiś z kołami 24", ale wydaje mi się, że posłuży on mu tylko przez obecny sezon. Znalazłem rozmiarówkę na stronie Amulet, który jest polecany przez pepperowiczów, że przy wzroście 130+ mają rowery z kołami 27.5". Jednakowoż to już jest kawał koła i nie wiem czy chłopak sobie poradzi z takim rozmiarem. Podejrzewam, że będzie trzeba opuścić siodełko najniższej i będzie siedział niżej niż górna krawędź opon. Myślicie, że będzie działał taki setup?
mwink - Pytanie do ekspertów o #rower. Mam niebieskiego bąbelka 7 lat, 133 cm wzrostu...

źródło: bf1fc0692654477c980e699500f694f5

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mwink: nie jestem #rower master ale mam takiego samego kaszojadaka 135 na długość i ten sam problem.

Byłem z nim w Decathlon i poprzymierzaliśmy rowery bo jego 20cali jest za małe i to widać z daleka.

24 cale były idealne jeździł od strzala ale26 za duże bo nie potrafił wystartować i zatrzymać się sam bez wywrotki.

Mam te same obawy co ty wiec zamierzam kupić 24 cale używane
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wolnyityle W sumie też się wybiorę do Decathlonu przymierzyć. A na tym 26" się przewracał, bo rama mu przeszkadzała i nie dosięgał do ziemi stopami?
  • Odpowiedz
@mwink: 27,5 cala przy 133 cm wzrostu, to za dużo moim zdaniem. Młody miał 10 lat i ~142 jak taki dostał i górna rura dalej była lekko problematyczna. Przy tym wzroście powiedziałbym, że 24 cale będą ok. Aczkolwiek po pierwszym sezonie wymieniałem sztycę na dłuższą, bo oryginalnej brakło. A po dwóch sezonach przesiadł się na 27,5 właśnie.
Mam do sprzedania Cannondale'a Cujo 24+, jak coś ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz