Wpis z mikrobloga

O Polakach na emigracji:

W 2007 r. rynek holenderski otworzył się na pracowników z Polski i tym sposobem jesteśmy obecnie jedną z najliczniejszych społeczności napływowych. Największą grupę Polaków w Holandii stanowią wciąż pracownicy fizyczni i to z nimi jesteśmy wszyscy utożsamiani. Zresztą nikt nie powinien być dyskryminowany, a tutaj słowo "Polak", mam wrażenie, jest nacechowane negatywnie. W mediach świetnie się klikają artykuły zatytułowane: "Polak znów przekroczył prędkość", "Polak wykąpał się nago w fontannie" itd. Tak się niestety utrwalają stereotypy.


Coś mi to przypomina ( ͡ ͜ʖ ͡)


#emigracja #polska #holandia #ukraina
  • 4
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: jeździłem do Holandii przed wejściem Polski do UE. Jak oni byli pozytywnie nastawieni. Jedyne skojarzenie z Polską to było wyzwolenie z niemieckiej okupacji.
Ciekawe co się stało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W mediach świetnie się klikają artykuły zatytułowane: "Polak znów przekroczył prędkość", "Polak wykąpał się nago w fontannie" itd.


@masz_fajne_donice:
Raz trafiłem na artykuł, w którym Polak wjechał an rowerze na trasę pod prąd z komentarzem "może w Polsce to normalne".
Polacy posługujący się pięknym Niderlandzkim ich tam naprostowali.
Swoją drogą mieszkam w mieście w Holandii, gdzie nikt nie używa kierunkowskazów, rowerzyści jeżdżą bez świateł, nie wskazują kierunku skrętu itd itp.
  • Odpowiedz