Wpis z mikrobloga

Moje zdanie co do sprawy #iwonawieczorek
Pierw obstawiałem Papryka, jednak ten Paweł...
1. To, że w okresie zaginięcia nie miał ,,doświadczenia" (udokumentowanego) w przestępczości nic nie oznacza, zwlaszcza że wiemy o postawionych na dzień dzisiejszy zarzutach...
2. Dziwne kontakty z ochroniarzami, policją , rzekome włamanie do domu Iwony łączy się wg. mnie z plotką o numerze szefa ochrony DC pozostawionym na jej biurku. Mógł go tam zostawić podczas grzebania się w jej komputerze.
3. Co prawda nie wiem jak wytłumaczyć ten eksperyment procesowy z audi a3 koło Monciaka w #sopot , ale wiemy że jej ojczym słyszał wołanie ,,Iwona Iwona!" mniej więcej w czasie gdy miała dotrzeć na osiedle, do tego wg. eksperymentu policja zakładała że udało jej się dotrzeć pod dom. Tam pewnie już ktoś na nią czekał w aucie. Adria widziała jak Iwona wsiada do auta i wiedziała co się szykuje, właśnie wtedy do niej krzyczała. Co się stało dalej wie tylko... No właśnie kto?
4. Pkt 3 też tłumaczy dlaczego w parku nikt nic nie widział, nie słyszał.

Trochę się to klei moim zdaniem, zapraszam do dyskusji
Ps. Ktoś ma pewne info czy archiwum X dalej pracuje nad sprawą ?
#zaginieni #kryminalne #zagadka #gdansk
  • 8
  • Odpowiedz
@boskiklocv3: nie ma o czym dyskutować bo pewnie masz rację. Szostak jak i autorzy ostatniego reportażu (tego co się znalazł na netflixie) jasno wskazują Pawła i mówią, że należy zweryfikować budowy jakie prowadził jego ojciec w tamtym czasie (ciekawe czy archiwum x się za to wzięło).

Ciekawy jest też fragment drugiej książki Szostaka, w którym opisuje mszę za Iwonę, w którąś tam rocznicę i zachowanie Pawła i jego ojca.

Podejrzane jest
  • Odpowiedz
@jankuklak: "Tymczasem stała się rzecz dziwna i niespodziewana. Zapowiedzieliśmy wcześniej,
że umieścimy w internecie reportaż z mszy, który miał przygotować Sebastian. Jednak
zwlekał z przesłaniem gotowego materiału. Najpierw tłumaczył się, że nie ma
programu, który pozwalałby przesłać tak duży plik, potem przestał odpowiadać na
maile i odbierać telefony. Nie odezwał się już do mnie nigdy.
Kilka tygodni później dowiedziałem się, że Sebastian został prawdopodobnie
zastraszony przez osobę związaną z tą sprawą.
  • Odpowiedz
@general_row_grotecki: dziękuję, czytałem książkę ale chyba nie wyłapałem tego że chodzi o Pawła xD swoją drogą niesamowite że nic na niego nie mają, #!$%@? jest albo jakimś geniuszem zbrodni albo ma niesamowitego farta
  • Odpowiedz
@jankuklak: nie ma sprawy. Tam później autor jeszcze dosadniej wyjaśniał, że chodzi o Pawła ale nie pamiętam konkretnego fragmentu więc pewnie nie znajdę. Pamiętam, że ktoś próbował bronić Pawła w ten sposób, że tak dobrze zatrzeć śladów przez kogoś kto nigdy przedtem nie zamordował nie jest możliwe. Ale ja myślę, że słaby były ale policja tak bardzo miała to w dupie, że przepadły (np. policjant co miał ogarnąć nagrania z kamer
  • Odpowiedz