Wpis z mikrobloga

naprawiać lekko wiekowy samochód (ford focus mk1) i wierzyć że sie nie #!$%@? w najbliższym czasie (zawieszenie przód, silnik ciężko pali - nie świece żarowe i jakies pierdoły typu niedziałające gniazdo zapalniczki, uciekający plyn do spryskiwaczy itd., czy nie naprawiać i wierzyć że sie nie #!$%@? w najbliższym czasie i zbierać na coś porządniejszego (w moim rozumowaniu cos za około 10k zł +)

co robić

  • naprawiać 40.9% (9)
  • nie naprawiać 59.1% (13)

Oddanych głosów: 22

  • 7
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: niech ktoś sprawdzi zawieszenie, a wymianę rób jak już będzie do dupy, może nie jest tak źle jak myślisz. Ciężko pali bo akumulator jest na wykończeniu albo klemy nie łączą. Gniazdo zapalniczki, bezpiecznik sprawdź, uciekający płyn przytnij wężyki i wsadź, trytką zabezpiecz.
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: lekko niepokoi mnie fakt że ciężko pali na zimnym i zaczyna kopcić przy ruszaniu ;/ jak przeglądałem auta na olx/fb marketplace to był już w miare szerszy wybór jesli chodzi o samochody do 10 tysięcy, mimo wszystko szkoda by było pozbywać sie tego forda bo jest wyjątkowo dobrze wyposażony jak na ten model (automatyczna klimatyzacja, 5 drzwiowy, elektryczne szyby, komputer pokładowy, światła przeciwmgielne przednie) i dosyć mało pali (5 w
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Może paliwo Ci się cofa jeżeli to nie świece żarowe? a może kompresja już kuleje, bez diagnozy to wróżenie z fusów. Poza tym wydaje mi się, że lepiej porządnie naprawić aktualny pojazd bo już wiesz co masz, niż kupić coś za 10k i następne kilka tysięcy wyłożyć na naprawy bo nie wiadomo co się trafi.
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Dodam, że stare auto to nie znaczy, że się będzie cały czas pierdzieliło no chyba, że poprzedni właściciele nie dbali o samochód. Jak dbasz tak masz nawet fura 30 lat jeżeli wszystko robisz na czas i dbasz będzie Ci służyła czasami lepiej niż nie jedno nowe autko ;)
  • Odpowiedz