Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak naprawdę PiS grzebał te kilka lat temu przy kompromisie aborcyjnym? No po #!$%@? to ruszali? Wie ktoś?
Przecież musieli mieć świadomość tego że spadnie im poparcie, bo już kompromis aborcyjny jest restrykcyjny. Jedyne co mi do głowy przychodzi o jakieś układy z kościołem, no nic więcej.

Ps ten wpis nie jest do dyskusji o tym czy aborcja jest ok czy nie, czy powinna być dostępna czy tylko w określonych przypadkach czy w ogóle. Ja pytam się o to jaki był interes pisu w tym żeby zmienić zasady dotyczące aborcji na bardziej restrykcyjne. Może się mylę, ale widzę spore prawdopodobieństwo że gdyby oni tego w ogóle ruszali, to rządziliby kolejną kadencję.

#polityka #pis #aborcja
  • 9
  • Odpowiedz
@szzzzzz: dziel i żołądź
genialny strateg (TM) myślał, że się jeszcze bardziej wszyscy rozwarstwią, niby oberwie trybunał, ale jego się jeszcze zmobilizują.
A tutaj zmobilizowali się kurła wszyscy.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: przypodobanie się księżom, że ,,bronią życia" i że chcą wielkiej Polski katolickiej.

Choć z tego co u Karalucha słyszałem to najpierw generalnie od konfiarzy wyszło, że należy zbadać tą przesłankę, czy kompromis nie łamie konstytucji.
  • Odpowiedz
@szzzzzz w tym samym czasie był kryzys w koalicji i to podobno był jeden z warunków ziobrystów zostają w koalicji, ale za to Trybunał zajmuje się aborcją, a nie trzyma tego do końca kadencji jak zawsze.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: @kontodlabeki @BKZGlamrap Sprawa była bardziej skomplikowana. Sam PiS nigdy właściwie nie chciał ruszać kompromisu aborcyjnego. Znaczy #!$%@? o świętych komórkach ale nic poza tym. Dopiero akcja konfiarzy z trybunałem zmusiła ich do jednoznacznego opowiedzenia się po, którejś ze stron żeby konfa nie podebrała im bogojebliwego elektoratu. A wyszło przezabawnie, to właśnie aborcją zmiotła PiS s szachownicy, bo Wnerwili elektorat młodych co nie chodzi na wybory xD
  • Odpowiedz
@szzzzzz: liczyli ze w kraju jest wiecej kataotalibow i ze zyskaja glosy tychze, ktorzy wczesniej wcale nie glosowali.
Niesamowicie sie pisowcy pod tym wzgledem przeliczyli.
  • Odpowiedz