Wpis z mikrobloga

chce wysłać wał korbowy motocykla do Polski na dorobienie korbowodu na wymiar. to waży jakieś 10 kilo maks. od brexitu nic nie wysyłałem za granicę. idzie uniknąć opłat celnych? nie chciałbym płacić dwa razy cła w tamtą stronę i nazad. można użyć pośredników używających firm kurierskich korzystając z ich porad jak unikać ceł? (prezent, adresat na osobę nie firmę, wartość poniżej 200zl) czy może januszobus będzie bezpieczniejszy (wydaje mi się że kontrole na francuskiej granicy są lzejsze niz mogą być celne u kurierow bo mają przecież z tego dodatkowy hajs). jeśli to drugie to czy mamy jakieś zaufane januszobusy?
#uk
  • 9
  • Odpowiedz
@G06DbT: ciężko w ogóle znaleźć kogoś kto dorabia takie rzeczy. jedyna firma jaką znalazłem jak dotąd jest z tajwanu i trzeba wysłać im wzór oraz zamówić minimum 10 sztuk. w Polsce kolesie za tysiaka dorobią mi gotowy korbowód na cnc. są w UK jakieś firemki, ale one raczej specjalizuja się w korbowodach samochodowych (tu trzeba jeszcze dorobić sworzen stopy korby oraz lozysko rolkowe pod wymiar z koszyczkiem) a chce żeby już
  • Odpowiedz
@skydancer: dzięki, dzięki. już namierzyłem jakaś firmę która lata przez moją wiochę zgodnie z sugestią @gonzo91 co ciekawe i czego nie miałem świadomości, oni chyba w tej cenie później rozsylaja po Polsce te paczki za pośrednictwem DPD
  • Odpowiedz
@gonzo91: akurat ten kurier po polskiej stronie pasuje mi o tyle, że paczka idzie do firmy, a jeśli busiarz dostarcza pod drzwi to może akurat przejeżdżać poza standardowymi godzinami pracy. powinno być git, dziex panoczki.
  • Odpowiedz
@skydancer: no właśnie sam tak kombinowałem widzac jak to się odbywa za każdym razem kiedy sam jadę przez port. jak dpd czy inna firma kurierska naliczy clo to ma z tego jeszcze dodatkowa prowizje dla siebie za obsługę celna, a jak to już wjedzie do Francji to luz. tym bardziej że dużo busiarzy wpada do Francji w nocy a wtedy to tam nawet tych wyrywkowych kontroli nie ma na wyjeździe z
  • Odpowiedz