Wpis z mikrobloga

Może ktoś z Was ( ͡° ͜ʖ ͡°) mógłby wyjaśnić dziwne zachowanie się przeglądarki w momencie włączania filmów shortów na fb.
W momencie włączenia shortu wywala czarny ekran zakrywający nawet pasek zadań. Słychać tylko głos.
Zwykłe filmy z głównej fb odpalają się normalnie.
Przeglądarka ff plus ublock
dziękuję
#komputery #internet #ciekawostki
  • 8
  • Odpowiedz
@onepropos: Normalnie to program ma ogarniać kiedy zwalniać dane z pamięci RAM kiedy nie są potrzebne. Gdy tego nie robi, pojawia się wyciek pamięci RAM, czyli zużycie RAMu wzrasta i wzrasta aż do momentu gdzie już nie może wzrosnąć dalej i program się wysypuje. Ja tak czasami mam z bocznym panelem tłumacza Google w Vivaldi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@onepropos: Żeby mieć pewność to odpal menedżer zadań i zobacz czy w danym momencie któryś proces firefox.exe nagle nie zżera całości RAMu. Z YT jeszcze może być taka opcja że celowo coś psują dla użytkowników FF, i to jeszcze tych z uBO.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Problem występuje tylko na shortach fb. Uruchomienie menegera windows nic nie daje, bo go nie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
YT nie ma problemu odkąd wstawiłem komendę kasującą spowalnianie odpalania filmów. Był parę razy wątek na wykopie w tej sprawie.
  • Odpowiedz