Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy czytasz raporty Jana Karskiego i ewidentnie widzisz, że spora część polskiego społeczeństwa w czasie II WŚ była nastawiona antyżydowsko, a potem przypominasz sobie larum, które podnoszone jest na wykopie za każdym razem gdy ktoś w Izraelu przebąknie o stosunku Polaków do żydów w czasie Holokaustu. Karski wręcz wskazał, że zachowanie Polaków zbliża ich do Niemców.

#izrael #zydzi #historia
Bardamu - To uczucie gdy czytasz raporty Jana Karskiego i ewidentnie widzisz, że spor...

źródło: IMG_8951

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Bardamu: "Powszechnie daje się wyczuć"
#!$%@?, normalnie jak w wyborczej.

Przede mną przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł”. Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to. To był jeden z najmniej przyjemnych dni w moim życiu – mówił dla polsatnews.pl Jacek Hugo-Bader
zimowyporanek - @Bardamu: "Powszechnie daje się wyczuć" 
#!$%@?, normalnie jak w  wyb...

źródło: CxcWnQmWIAAiiuC

Pobierz
  • Odpowiedz
@gnt_1: No właśnie, chyba jest to źle rozumiane. Co innego nie lubić kogoś, ja tez wielu ludzi nie lubię, nie pałam chęcią bratania się z Ukraińcami, ale do głowy by mi nie przyszło ich mordować i zakładać im obozy pracy.
  • Odpowiedz
@Bardamu: w dwudziestoleciu międzywojennym to duża część Europy była niechętna żydom. Wynika to z ich zachowania podczas I ws i kolaboracji z prawie każdym. Kiedy kurz opadł ludzie byli deko na nich #!$%@?. Zwłaszcza, że żydzi całkiem dobrze na tym wyszli. Jednak jest różnica między nielubieniem nacji, a tworzeniem dla niej obozów zagłady
  • Odpowiedz
Czyli Polacy nie byli wtedy tacy głupi


@Bardamu jak widzisz debile są nadal wśród nas ¯\(ツ)/¯

Prości ludzie potrzebują czuć się lepiej od innych, na tym bazuje antysemityzm. A jeszcze jak Niemcy przyzwalali i zachęcali to polaczki czuły władze. Mechanizm ten sam co w eksperymencie straznik-wiezien.
  • Odpowiedz
@peposlaw: @trzydrzwiowypentaptyk Dziś antysemitą jest ten kto nie podoba się żymianom. ¯\(ツ)/¯ Mam to gdzieś jak mnie nazywają dopóki nie są to wyzwiska.

Za to jak się panoszą i chciwie chcą coraz to więcej kasy za przedsiębiorstwo "ofiar" jestem pewien, że podczas III wojny światowej nikt już nie będzie ich ukrywał czy ratował, ale raczej ludzie będą przepraszać, że tak mało ich znaleźli xD Sami sobie zapracowali na swoją reputację. Polecam
  • Odpowiedz
@Bardamu: tylko jest jednak różnica pomiedzy zakładaniem obozów zagłady, a posiadaniem najwięcej osób odznaczonych orderen Sprawiedliwy wśród narodów świata.
  • Odpowiedz
  • 2
@Bardamu: w tamtych czasach nikt nikogo nie lubił. Zwłaszcza z obcej nacji/religii/wyglądzie. Czy jak nie lubisz romów to jesteś antyromaninem? Ludzie są wrogo nastawieni do grup izolujących się od innych i robiących sobie państwo w państwie. To samo przerabiane jest teraz w Ameryce z czarnymi i latynosami, ci drudzy nawet nie raczą się nauczyć angielskiego i dominują miasta swoim językiem.
  • Odpowiedz