Wpis z mikrobloga

Siema, zmieniłem telefon i ustawiałem wszystko na nowo w apce IKO tj płatności zbliżeniowe itd. gdy próbuję zapłacić zbliżeniowo telefonem będąc za granicą pobiera mi z konta złotówkowego, a nie walutowego (konto walutowe podpięte jest pod kartę), gdy place fizyczna kartą normalnie wsuwając ja w czytnik pobiera poprawnie z konta walutowego, ktoś wie co może być nie tak?

#pkobp
  • 2
  • Odpowiedz
@panbocian: Zapewne na nowym telefonie skonfigurowałeś płatności zbliżeniowe BLIK, bo PKO BP wycofuje płatności HCE. Więc żeby płacić zbliżeniowo kartą (a nie BLIKiem zbliżeniowym) powinieneś dodać kartę do Google Pay.
  • Odpowiedz
  • 0
@panbocian
@panbocian, gdy za granicą płacisz BLIKIEM zbliżeniowym, transakcja jest zawsze przeliczana na złotówki, bez opłaty za przewalutowanie i po kursie Mastercard. Karta wielowalutowa pozwala płacić bezpośrednio w walucie połączonego z nią konta walutowego, czyli np. płatności w euro obciążają rachunek walutowy prowadzony w euro bez żadnych przewalutowań, o ile na koncie walutowym zapewnisz wystarczające środki.
  • Odpowiedz