Wpis z mikrobloga

@WykopX: nie mam pojęcia, bardzo agresywnie ręcznie blokowałem te reklamy na wypoku które ostatnio przeciskali ponad ublockiem, klikałem, powracały, klikałem panel pod nimi, wreszcie znikły, może zemsta, może klikłem coś ważnego, ale co? jak panel o nazwie AD ten u góry i po boku są odpowiedzialne za guziki dodaj/OK na wykopie(znikły prawie wszędzie), to wykop tego nie ogarniesz, zresetowałem i działa, ale teraz na innych stronkach wróci uwno
  • Odpowiedz
  • 0
@RabarbarDwurolexowy współczuję, serio :(
Ja nie widziałem reklam na Wykopie od roku już, a uBlocka na wykopie mam w ogole wyłączonego.

Szczerze to nie widziałem jeszcze strony, na której blokowanie wszystkich reklam jest tak proste jak na wykopie, dlatego nie rozumiem dlaczego i po co musiałeś blokować ręcznie. Wystarczą dwie linijki, bo wszystkie reklamy na wykopie mają te same oznaczenia.

Nie będę nawet namawiać, ale dam ci info, że każdy z moich
  • Odpowiedz
@WykopX: dzięki za przydatne info, niestety nie jestem obyty z tymi tematami, to mogę tylko gdybać, może eksperymentują na części użytkowników(może nawet na tych co się przeglądarka zgłasza jako Firefox, bo to jest traktowane przez część twórców stronek jako odrzut, błąd statystyczny nie warty ogarnięcia;)). Może żeczywiscie ustawie by się zgłaszało jako Chrome, ale wtedy daję za wygraną, bo dokładam do monopolu Chrome, a tak naprawdę nie mam problemów z Firefox,
  • Odpowiedz
  • 0
@RabarbarDwurolexowy Firefox jako przeglądarka jest spoko, ale ma ten duży problem ze z większością nowych elementów języków CSS i Java Script niestety jest zawsze w tyle, co niestety bardzo spowalnia rozwój internetu od strony webdevelopmentu.
  • Odpowiedz
niestety jest zawsze w tyle, co niestety bardzo spowalnia rozwój internetu od strony webdevelopmentu.


@WykopX: och nie, jakiś ficzerek będzie wprowadzony 3 miesiące później.

A tymczasem google banuje w chrome możliwość używania adblocka. To jest całkiem okej.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT

>niestety jest zawsze w tyle, co niestety bardzo spowalnia rozwój internetu od strony webdevelopmentu.


@WykopX: och nie, jakiś ficzerek będzie wprowadzony 3 miesiące później.


Na selector :has() użytkownicy czekali 16 lat do grudnia 2023. Wszystkie inne przeglądarki, nawet mobilne wprowadziły to 1,5-2 lata wcześniej.
To bardzo dużo czasu w świecie webdev.
A to tylko jednej z wielu przykładów, mnóstwo rzeczy nadal nie jest wspierane przez FF
  • Odpowiedz