Wpis z mikrobloga

Kurde kupiłem Alpinestars Toucan rozmiar 9 / 43 / 27.5mm i o ile na długość są spoko to mam wrażenie, że cisną mi mały palec. Ma ktoś może te buty i orientuje się czy on się trochę rozbiją czy małą szansa? Kolejny rozmiar to już 10 / 44,5 / 29mm i mam wrażenie, że te będą za duże. Według "kalkulatora rozmiaru" z alpinestars wychodzi mi 43... ale mam wrażenie, że po kilku godzinach jazdy będe miał problem z tym palcem.

#motocykle #motomirko
  • 16
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: Mam te buty, ja dobierałem wg długości wkładki i pasują doskonale. Może to jest też kwestia szerokości stopy. Może też sprawa tego że but nowy i nie jesteś przyzwyczajony. One są naprawdę bardzo wygodne. Ciężko mi coś doradzić bo sam najlepiej wiesz czy cię cisną czy nie, ale może pochodź w nich trochę.
  • Odpowiedz
@apeee: Też myślę, że się nie rozbują bo sprawiają wrażenie bardzo twardego buta. Kusi żeby zamowić jeszcze ten rozmiar większy i odesłać któreś, bo na miejscu nie mam gdzie sprawdzić.
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk:
Buty usztywniane z zasady się nie rozciągają.Bardzo możliwe, że po prostu nie pasujesz do ich kopyta.

Ja tak ostatnio musiałem zrezygnować z Shadów. Poprzednia wersja była super więc zamówiłem dwa rozmiary na pewniaka. Jeden na długość ok (a nawet mniej zapasu niż zwykle mam), drugi wyraźnie zbyt długi - oba cisnęły na boku ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: mialem to samo z butami sidi spotowymi, ewidentnie but nie na moja stope, pomimo rozmiaru 46/47, na dlugosc dobre ale na boki kalosz bo mam szczupla stope w porownaniu do rozmiaru, niestety albo wiekszy rozmiar i skarpeta albo inna firma
  • Odpowiedz
@bocznica: @apeee @Aramil @xede @zielony_goblin @kipowrot

Dobra powiem wam że lipa generalnie. Pojechałem dzisiaj do sklepu przymierzyć Toucany 44,5 (10) i tak samo jakby czuć ten palec. Przymierzyłem z ciekawości 43 czyli ten sam rozmiar co mam i jakby lżej cisneły. Przymierzałem też sidi Adventure 2 I kurde Sidi 44 wydaje się dobrze siedzieć aczkolwiek też jakby minimalnie ten palec csuc. Może to tak ma być? Może przesadzam, bo za każdym
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@xede: dlatego mam zamiar pochodzić teraz parę godzin w tych toucanach. Bo za każdym razem jak je zakładam to mam wrażenie że coraz mniej mnie cokolwiek mi tam przeszkadza. Tak samo jak założyłem te w sklepie - ten sam rozmiar co mój - to miałem takie wtf że przecież całkowicie inaczej to czuje tak jakby w tamtym bucie ktoś chodził i chociażby się wkładka ułożyła.
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk jeśli zadajesz takie pytania, coś ciśnie to nie leżą. Rok temu składałem cały set od zera i z 2 miesiące mi zeszło. Kupiłem z 10 par butów, rękawic, spodni. a potem to odsyłałem aż nie trafiłem w 10! Obecnie mam 2 pary butów tej samej firmy (tcx) i leżą idealnie. Kurtka i rękawice też, ale ze spodniami nie trafiłem jak i z 1 parą rękawic, jest ok, ale coś nie leży
  • Odpowiedz