Wpis z mikrobloga

Mirki szedł ktoś może z was szlakiem z Malinowskiej Skały na Baranią Górę? Jaki poziom trudności i ile czasu z tego punktu zajmuje wejście na Baranią? Wg map ok. 2h ale czy tak jest w rzeczywistości to nie mam pojęcia.
#beskidy #szczyrk #gory #beskidslaski
  • 8
  • Odpowiedz
@fan391 barania jest dość płaska, nie ma tam stromych podejść, więc nie zmęczysz się za bardzo, ale w zamian idzie się długo, z tego co widzę to 5km jest pomiędzy nimi więc myślę, że 2h to tak na spokojnie, ale nie sprawdzałem czasu jak tam szedłem więc na pewno ci nie powiem
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyDaltonista: Jest kilka opcji wejścia: jedna z Wisły Czarne czarnym szlakiem, a druga od Przełęczy Salmopolskiej przez Malinowską Skałę, aż do Baraniej. Czasowo wychodzą tak samo.
  • Odpowiedz
@fan391 z Wisły czarne się fajnie idzie, bo lecisz wzdłuż czarnej Wisełki po asfalcie i potem zaczyna się troszkę bardziej strome podejście, ale zahaczasz schronisko. Z białego krzyża idzie się prawie cały czas płasko po niedawno zrobionej drodze utwardzanej i można tam nawet na spokojnie rowerem przejechać
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyDaltonista a to tyle to wiem, bo robiłem podjazdy na salmopol kilka razy :) myślałem że wiesz jak już z białego krzyża to leci pod baranią. Bo z tej strony nawet njgdy nie szedłem :)
  • Odpowiedz
@mtos ja z białym krzyżem mam tyle wspólnego, że czasami weekendami robię sobie time trail civiciem przez salmopol xD
Cale życie mieszkam w okolicy i raz na czas weźmie mnie na wejście w góry, bo tak to mogą sobie stać i ładnie wyglądać, nie przepadam za chodzeniem po nich. Za to Błatnia mnie nie lubi, bo jak wchodzę to może być 30 stopni i ani jednej chmurki, dochodzę do szczytu i zaczyna
  • Odpowiedz