Wpis z mikrobloga

#bosak #polityka #konfederacja #neuropa

W tym podcaście DLR to się Bosak pięknie obnażył jakim jest populistą i że ta jego myśl narodowa jest tak średnio to pogodzenia z tymi mentzenowskimi korwinizmami. Takie odnoszę wrażenie, że sam Bosak nie do końca kupuje te liberalną papkę i na początku nawet przyznaje Gielzakowi i Dymkowi trochę racji i brzmi jak Bosak sprzed ery konfederacji. Innymi słowy, myślę, ze Bosak za #!$%@? nie wierzy w te kwestie chociażby o mieszkalnictwie, ale tak gada, bo wie, że oczekują tego od niego wyborcy, w głębi serca to dalej narodowiec. Chyba ładnie go tam szczególnie ukuło jak wyszło, że program konfederacji jest dla zamożnych, a głosuje „klasa ludowa” jak on to określił i te kwestie mieszkaniowe przy których już leciało samo gęste.

Trzeba oddać jednak szacunek za pójście do ludzi o przeciwnych poglądach, o wiele fajniej by wyszło tylko bez tego ciągłego, telewizyjnego „apeluje do lewicy”, „bo u was na lewicy” i inne takie.
Need - #bosak #polityka #konfederacja #neuropa 

W tym podcaście DLR to się Bosak pię...
  • 5
  • Odpowiedz
@Need: On się wyparł nawet PIT 0%, mimo że mieli to w programie 2019 roku.
I mówił że korwiniści nie przedstawili wyliczeń, żeby to miało sens. (ma rację)
No ale w 2019 roku udawał że to popiera i ze to ich wspólny program.
  • Odpowiedz
@Need: jego definicja klasy średniej to jakiś absurd, nawet ja się na nią nie łapię będąc seniorem w korpo xD

W mieszkalnictwie gadał jakieś absurdalne komunały. On doskonale wie, że obecna sytuacja rynkowa, regulacyjna jest wbrew idei narodowej i ma wpływ na dzietność, ale pieprzy bzdury od post-korwinoidów, bo tego wymaga sojusz z Mentzenem.

A za słowa o tym, że "jest podaż na małe mieszkania (15m2)" to należy mu się lepa
  • Odpowiedz
bo tego wymaga sojusz z Mentzenem.


@LebronAntetokounmpo: czy aby na pewno? Mi się wydaje, że klasa polityczna w Polsce (czy w ogóle elity - prawnicy, przedsiębiorcy, lekarze etc) nie chcą ruszać mieszkalnictwa wcale nie dlatego, że są skorumpowani czy mają nie wiadomo jakie interesy z deweloperami (chociaż to też pewnie jest czynnik). Wielu przedstawicieli elit po prostu ma sporą częśc majątku upakowaną w nieruchomościach i dla nich ta sytuacja jest korzystna.
  • Odpowiedz