Wpis z mikrobloga

Stoję przed kupnem pierwszego auta na siebie, chcę wyjeździć zniżki sam. I teraz stoję przed wyborem auta w benzynie czy zagazowany. Rozum mówi, że to może być pozorna oszczędność a serce mówi bierz gaz. Przyjaciele mi mówią, że gaz w aucie używanym to taki śliski temat, koszty eksploatacji auta mogą być wyższe aniżeli w benzynce nawet przy obecnych cenach i bądź co bądź lepiej benzynka. U mnie serce mówi zaryzykuj, bierz w gazie.

#motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@opel-usterka: Z gazem to sprawdz papiery kiedy było robione, jak się przełącza i czy jeździ na benzynie ;p
Po zakupie do gazownika na serwis i elo
Mamy w domu dwa auta kupione z założonym gazem i nie ma problemu. Jeden miał problem z jazda na benzynie więc to warto sprawdzić :)
  • Odpowiedz
@opel-usterka: podejdź pragmatycznie: sprawdź jaka instalacja i przejrzyj dokumenty od niej, poszukaj gazownika w swojej okolicy który będzie w stanie to serwisować. Jeśli to jakiś popularny system to możesz brać.
Zwróciłbym jeszcze uwagę czy dany silnik lubi się z LPG, bo jeśli nie to bym odpuścił.
  • Odpowiedz
  • 1
@v-tec: W teorii, mam gazownika który ma dobre opinie na google 30 km od domu. Szkoda, że sprzedający seata toledo 1.8 nie dał informacji jaka to instalacja i do kiedy ma podbitą butlę ( ͡° ʖ̯ ͡°) trzeba podpytać
  • Odpowiedz
  • 0
@Palladyn400: @v-tec Podałem PESEL na mubi i bez podania PESELu ceny na osobę z świeżym prawkiem oscylowały 1000- 1500 zł za seata toledo 1.8, a jak podałem pesel to ceny skoczyły o kilkaset złotych najdroższa opcja kosztuje 10k PLNów xD a najtańsza 2k zł (wiadomo zwyżki). Popularną praktyką jest wpisanie rodzica jako właściciela a ja bym był jako współwłaściel. Jak to wygląda z zniżkami? Na moje "konto" naliczają się zniżki czy
  • Odpowiedz
@opel-usterka Ci przyjaciele są starsi niż 50 lat? Jeśli instalacja była zakładana nie w stodole, to nie ma aż tak dużego strachu. 14 lat jeździłem na LPG i w zasadzie bez krytycznych problemów. Grunt to mieć ogarniętego serwisanta. Zależy też oczywiście w jakim aucie, niektóre super współpracują z gazem, inne średnio, jeszcze inne prawie w ogóle. A to też ważne.
  • Odpowiedz
@opel-usterka: jak rejestrujesz na siebie i kogoś z rodziny to liczą się zniżki tej osoby, która ma je lepsze. A tobie naliczają, także np. po 3 latach takiego użytkowania i bezszkodowej jeździe będziesz miał 30% zniżek (chyba).
  • Odpowiedz
  • 0
@v-tec Jeśli w ten sposób to działa to jest to ciekawe. Bo też jedną z praktyk jest kupowanie motoroweru i opłacanie go. Ale dla mnie to już za późno na takie praktyki.
  • Odpowiedz