Wpis z mikrobloga

@osetnik Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o tym, o czym piszesz, to byś wiedział, że dokładnie takie sytuacje przewiduje fizyka jako skutek globalnego ocieplenia (a raczej destabilizacji klimatu)
  • Odpowiedz
  • 0
Podałem bezpośrednie linki do największych organizacji naukowych, które potwierdzają celność modeli klimatycznych.


@Bestiariusz: jaka celność, skoro przewidywania modeli nie zgadzają się z rzeczywistością?
  • Odpowiedz
  • 0
Podałem bezpośrednie linki do największych organizacji naukowych, które potwierdzają celność modeli klimatycznych.


@Bestiariusz: argument od autorytetu. To nie jest argument.

I co jeszcze powiesz, że 97% naukowców site z tym zgadza?
  • Odpowiedz
@osetnik: Gdybyś miał pojęcie o statystyce, to byś rozumiał dlaczego fakt, że największe organizacje naukowe i wyniki ich badań oraz obserwacji są zgodne w jakimś twierdzeniu, zwiększa prawdopodobieństwo bycia poprawnym przez to twierdzenie. Na ten moment nie ma żadnej dużej organizacji naukowej, która zaprzecza istnieniu globalnego ocieplenia i że jest ono spowodowane przez działalność człowieka. Jeśli jest, to ją wskaż.
  • Odpowiedz
@osetnik:

ad hominem - nie masz argumentów to zaczynasz wyzywać.


Może nie rozumiesz angielskiego i tym są spowodowane Twoje twierdzenia? W tym filmiku nie ma ani jednego obraźliwego stwierdzenia. Jest tam tylko zawarta moja subiektywna ocena Twoich wypowiedzi. Każdy, kto będzie to czytał, łatwo rozpozna kto ma argumenty.
  • Odpowiedz
  • 0
Na ten moment nie ma żadnej dużej organizacji naukowej, która zaprzecza istnieniu globalnego ocieplenia


@Bestiariusz: ja też nie zaprzeczam, faktycznie jest cieplej. I co w związku z tym?

i że jest ono spowodowane przez działalność człowieka.


@Bestiariusz: no jasne, a ten pan Cook (ang. Kucharz), który upichcił to badanie, w którym 97% naukowców site zgadza z AGW już w abstrakcie pisze, że wyszło mu, że 32% się zgadza,
  • Odpowiedz
@osetnik:

Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature; Environmental Research Letters, Volume 8, Number 2 Citation John Cook et al 2013 Environ. Res. Lett. 8 024024


Ciekawy artykuł. Nawet jeśli są tam pojedyncze fałszywie przypisane badania, to niewiele to zmienia w ogólnym odbiorze pracy. Muszę ją dołączyć do tych, które potwierdzają konsensus naukowy na temat zmian klimatu.
  • Odpowiedz