Wpis z mikrobloga

#parkowanie #katowice #pakpartner

Cześć, dostałem wezwanie do zapłaty za zaparkowanie samochodu na osiedlu na wprost sądu Okręgowego w Katowicach przy ulicy Francuskiej. Chodzi o parking na osiedlu na którym jest ulica Gen. Józefa Longina Sowińskiego.

Czy ktoś miał podobą sytuację? Czytając artykuły i opinie o firmie Park Partner na Internecie można natknąć się na wiele negatywnych opini o nich. O tym, że ich działania są nielegalne, ale wszystko jest starsze niż listopad 2023. Dodam tylko, że nie było mnie dosłownie 6min, kontaktu z numerem podanym na wezwaniu do zapłaty brak. Mail również nie odpowiada. Nie ma znaku wjeżdżając drogą na osiedle, że jest zakaz wjazdu i tylko dla mieszkańców.

Zastanawiam się czy płacić to wezwanie czy nie. Ktoś kiedyś nie zapłacił im w podobnej sytuacji, ale nie starszej niż rok czasu? Przyszło wezwanie czy coś?
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@lukklb: a wiadomo czy są tam jakieś kamery? Oni na wezwaniu grożą tym, że sądownie to muszę pokryć koszty prawnika, zapytania do CEPiK o dane kierowcy i kosztów sądowych.
  • Odpowiedz
@Jasiu120 ... Szczerze jak nie jesteś tak zwanym ostatnim biedakiem to olej tą sprawę poczekaj odłóż ewentualnie jakąś kwotę na jakieś tam koszta a w międzyczasie może zbierzesz więcej rzetelnych informacji a po wszystkim albo jak dojdziesz do 100% informacji zrobisz znalezisko na wykopie i zbierzesz mnóstwo plusów:):):)
  • Odpowiedz
@Jasiu120: Nie wysyłaj do nich żadnego odwołania bo w taki sposób właśnie łapią frajerów. Nie mają żadnych Twoich danych. Ludzie wypisują formularze z ich strony, gdzie trzeba podać wszystkie dane (łącznie z PESEL) i w taki sposób reklamować karę. Dzięki temu oni mają pełne dane, żeby iść do sądu i założyć sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, bo sam przerabiałem. Olej to.
  • Odpowiedz
@Jasiu120: znak tam jest. Natomiast polemizowałbym, czy jest ustawiony poprawnie (w końcu to co jest na znaku obowiązuje za znakiem). A całkowicie osobną kwestią jest, żebyś to olał. Mam znajomych, którzy dostają te świstki od kilku lat (po odebraniu im możliwości blokowania kół) i nie mieli z tego żadnych konsekwencji
  • Odpowiedz