Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje waszego "głosu rozsądku" w kwestii sensu zmiany platforny z AM4 na AM5 ponieważ brakuje mi linii PCIe/slotów na karty których używam(kontoler USB/thunderbolt, grabber hdmi, ethernet 10gbps - wszystkie na PCI-e x4)
Aktualnie na platformie AM4 i setupie jak poniżej w koszyku morele, nie mam miejsca na jedną z powyższych kart.
https://www.morele.net/inventory/info/02a58627/
Zmiana musi zapewnić więcej linii/miejsca na to wszystko, niestety moje krótkie poszukiwania mówią że nie ma sensownej płyty, w rozsądnej cenie ~ 1200-1500 zł
Może Wy macie podobne rozterki, widzieliście jakąś rozsądną płytę główną a może weryfikowaliście temat i nie ma sensu zmieniać bo to nic nie da.

#pcmasterrace #komputery
Pan_Slon - Mirki, potrzebuje waszego "głosu rozsądku" w kwestii sensu zmiany platforn...

źródło: 12507255_1_f

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990: tyle ze u mnie to nie ma byc serwer/nas a kilka rzeczy w budzie stacjonarki której używam do YT, choć linie pice to taki sam problem ;) widzę też że jest bieda pod am5 :(
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: bo masz iść w threadrippera/xeona a nie bawić się na konsumenckich sprzętach :D
popatrz taki Threadripper 2920X za 1300 12C/24W ma 64 linie pcie
tylko że płyta sensowna 1800-2000 zł

zawsze możesz iść w x99 z 2x 2011-3 lga xD
to zależy jak bardzo lubisz grzebać w elektrosmieciach xD
  • Odpowiedz
  • 0
popatrz taki Threadripper 2920X za 1300 12C/24W ma 64 linie pcie

tylko że płyta sensowna 1800-2000 zł


@mati1990: z płytami tutaj nie jest jakoś kolorowo, przynajmniej po krótkim poszukiwaniu
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon am5 zasadniczo nie rozwiąże Twojego problemu. Jak dobrze pamiętam jest ta sama liczba linii. Wersje b650e i x670e dodają szybsze linie picie gen5.

Pytanie czy wszystkie urządzenia muszą pracować z wykorzystaniem wszystkich linii.

Alternatywy to niestety TR albo Xeon
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon w zasadzie najlepiej jakbyś miał budę, która umożliwia pionowy montaż GPU (więc i tak wymaga riser), a reszta mogłaby być luzem ;-)
  • Odpowiedz