Wpis z mikrobloga

@xDyzio: ludzie zlitujta się…większość roślin które macie w domach to nie rośliny bagienne. Donica musi mieć drenaż to raz. Dwa: nie sama woda rośliny żyją. Trzy: podłoże musi być przeznaczone do rośliny (palmy lubią dobrze przepuszczalne podłoże czyli powiedzmy ziemia i piasek w stosunku 3:1. Donica też wydaje się być za mała.
Mnie to wygląda na gnicie od nadmiaru wody
  • Odpowiedz
@xDyzio: zrób tak. Upewnij się że doniczka której używasz jest zdolna do usuwania nadmiaru wody dołem: kup sobie nową ziemię ogrodową i załatw sobie piasek: roślinę wyjmij z ziemi i wyczyść z nadmiaru starej. Możesz woda korzenie nawet opłukać. Obetnij zgniłe korzenie. Przygotuj ziemię z piaskiem w stosunku 1:3 (jedną część piasku i trzy ziemi). Jak masz to na dno donicy możesz dać warstwę kamieni o wielkości kilku centymetrów. Na to
  • Odpowiedz
@xDyzio: no i taka generalna złota zasada której warto się trzymać: większość roślin lepiej znosi suszę niż nadmiar wody. Znacznie łatwiej jest podlać niż usunąć nadmiar wody. Nadmiar wody upośledza roślinę powodując że nie jest w stanie z ziemi pobierać składników ożywczych.
Rada wyżej nie ma zastosowania dla roślin żyjących w naturze w lasach deszczowych. Powiedzmy że banan jest taką rośliną. Może stać w wodzie i nic mu nie będzie
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: bo może kompulsywnie nie podlewasz. Brak drenażu jak nie przelewasz roślin to nie jest problem. Wiekszość ludzi jednak za dużo podlewa, bo wydaje im się, że ziemia na dnie jest tak samo sucha jak na górze.
Także jak ktos podlac nie umi, albo nie panuje nad naworzeniem to lepiej miec drenaż. Jak przenawozisz to zawsze w donicy z drenażem łatwiej jest zrobic flush bez wyviagania rośliny z ziemi
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: średnio się o kwiatki staram XD nazw nie podam bo się nie znam, ale w domu jest z 7 albo i 8 XD nie wiem ile dokładnie. A w ogóle kwiatki są w wazach, dzbanach i pojemnikach na żywność XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@asdfghjkl dziękuję bardzo Mirku, zaraz siw za nią zabieram. Doradź mi proszę, czy powinienem przyciąć liście? Każdy z nich jest praktycznie w jakiś sposób uschniety :<
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@asdfghjkl super, dam znać za jakiś czas czy operacja przeszła pomyślnie.

Dodam tylko, że ten kwiatek dostałem już w takim stanie od kumpeli która chciała go wyrzucić, bo chyba myślałeś ze to moja sprawka :)
Dziękuję jeszcze raz za każdą wskazówkę :3
  • Odpowiedz