Wpis z mikrobloga

Jak każdy wie, mirki lubią wykresy. Szczególnie takie ładne i kolorowe. Zwłaszcza te z #linux #ubuntu oraz #informatyka. Poniżej macie porównanie wydajności najpopularniejszych środowisk graficznych dostępnych na Ubuntu

#unity #gnomeshell #kde #xfce #lxde #openbox






Pobierz
źródło: comment_iOb4TNPTw3cq23yUE2tmISZ13PWkmDmU.jpg
  • 14
@qnebra: nie za bardzo rozumiem jak czytać ten wykres. Te słupki to skrajne wartości z pomiarów FPS podczas testów? Jeśli chcesz sprawdzić wydajność, to ilość klatek tutaj chyba nic nie powie - należy raczej patrzeć na obciążenie procesora i zajety RAM.
@ghoot: pomiary były proste:

1. instaluję dane środowisko

2. odpalam w nim Unigine Heaven, w każdym te same ustawienia

3. puszczam benchmark

4. zapisuję wynik notując przy okazji na którym środowisku został wykonany pomiar

5. powtarzam czynności od 2 do 4 z różnymi środowiskami graficznymi

6. robię arkusz z danymi w Calc i na jego podstawie wykres
@qnebra: coś mało wiarygodne są twoje testy. Różnica w działaniu gier jak i samego systemu jest duża pomiędzy środowiskami 2d jak xfce, lxde, openbox a środowiskami opartymi o gnome 3

Unity

3782 frames in 5.0 seconds = 756.400 FPS

3892 frames in 5.0 seconds = 778.400 FPS

3958 frames in 5.0 seconds = 791.600 FPS

4032 frames in 5.0 seconds = 806.400 FPS

4011 frames in 5.0 seconds = 802.200 FPS
@xzn_: spokojnie, glxgears jest równie niewiarygodny jak mój test. Sprawdziłem potem wydajność Unity po zastosowaniu paru optymalizacji w Compiz i dorównywała ona wydajności Lxde.
@qnebra: xD No to ładnie. Może kiedyś sam porobię testy, ale pewnie sam korzystałeś z kilku DE i czułeś, że istnieje różnica w wydajności środowisk. Twój test jest niezgodny z prawdą. Problemem są również na pewno sterowniki mi np. gnome shell klatkuje a unity działa płynnie, inni mają odwrotnie.

XFCE bije na głowę Unity i shella, nawet z compizem jest o wiele szybszy niż środowiska oparte na gnome 3