Wpis z mikrobloga

#kononowicz Dla niektórych którzy jeszcze nie ogarniają, że nie żyjemy w kolektywistycznych Chinach. Indywidualizm jest jedną z głównych cech cywilizacji Łacińskiej. Wolność i wolny wybór. Kaszewiak dobrze powiedział. "MOZE ON CHCE TAK ŻYĆ"
Niestety w Polsce komuna odcisnęła piętno i ludzie chcą narzucać innym swoją wolę i uważają, że lepiej wiedzą co dla kogoś dobre¯\(ツ)/¯
Ivan_Sekal - #kononowicz Dla niektórych którzy jeszcze nie ogarniają, że nie żyjemy w...
  • 14
@Ivan_Sekal: Wiesz - pytanie o etyczny aspekt. Pracodawca nie chce płacić minimalnej - więc czemu musi? Może on nie chce?
A może samobójców nie powinno się ratować? Bo oni nie chcą, przynajmniej w chwili targnięcia się.
NIe patrz na wszystkie kwestie jak na 0 i 1, to spłaszczenie nieskończoności zawartej pomiędzy 0 i 1
@OrgStJones: możesz zmienić pracę masz przymus pracy w akurat tej firmie? W wielu krajach nie ma pensji minimalnej lub jest do różnych zawodów różna. Palaczy papierosów czy alkoholików jakoś się nie ratuje a to samobójstwo odwleczone w czasie. Zresztą dajesz inne przykłady a tu jest przykład Kononowicza. W tych przykładach które dałeś najczęściej mowa o ludziach choćby w malutkim stopniu pożytecznych dla państwa. Knur nie tylko jest nieprzydatny społecznie to także
@OrgStJones: oczywiście niech każdy ma swój pogląd ale ja jestem darwinistą spolecznym. Zresztą to także korzyść dla państwa. Nie tylko nie trzeba go utrzymywać to YT płaci kanałowi z czego knur się utrzymuje i z tego żyje, Aron ma dodatkowa kasę która także wydaje i Sradek też zarabia sporo dzięki temu. Każdy tą kasę wydaje i gospodarka się kręci a tak knur byłby na utrzymaniu podatników a Aron zamiast zarabiać 2
@Ivan_Sekal: chcesz czy nie, jesteś istotą społeczną, żyjesz w społeczeństwie. A zorganizowane grupy społeczne narzucają sobie nakazy, zakazy, stawiają granice.
Brak zgody na wykorzystywanie ludzi ulomnych to jeden ze słusznych dorobkow naszych dziadów.
A jak taki typol śmierdzi w miejscu publicznym np w McDonald's to jeszcze jest jego wolnosc? Czy juz naruszenie czegos Twojego?
PS przypomnij mi żebym kartofle kupił bo mnie stara zajęcie.
@Buhaj_bej: fajny przykład z tym mcdonaldem tyle że knur siedzi u siebie w domu więc komu niby to wtedy przeszkadza? Tobie przed ekranem?? Troszkę nie trafiłeś. Czy jak palę papierosy w mc Donaldzie to tobie to moze przeszkadzać?? Tak i masz prawo mi tego zabronić, czy jak palę w domu to masz prawo mi zabronic? No chyba krwa nie bardzo. Właśnie tak trafny jest twój argument ;) a jak już mowa
@OrgStJones: a wiesz, że muszę płacić składki które mi to leczenie w razie czego finansują? Ok zrobmy tak ale nie chce płacić składek zdrowotnych prowadząc teraz firmę i które są w uj duże od czasu jak PiS wprowadził nowy ład może być?? Mi by pasowało.¯\(ツ)/¯ takze coś ci nie pyklo z kolejnym argumentem. Masz jeszcze jakiś błąd logiczny w rękawie?? Ps. A właśnie jakie knur od 30 lat płaci składki zdrowotne
Wolność i wolny wybór. Kaszewiak dobrze powiedział. "MOZE ON CHCE TAK ŻYĆ"


@Ivan_Sekal: Super przykład z tym Kaszewiakem zwłaszcza, że nikt się bardziej nie zbłaźnił w tamtym programie SdR co "cesarz" palestry. Zresztą w słowach "MOZE ON CHCE TAK ŻYĆ" zawarte jest całe clue problemu. Czy knur się w ogóle w sposób swobodny, nie pod presją wypowiedział na temat tego czy on chce tak żyć? Czy ta odpowiedź zostałaby udzielona przy
@Ivan_Sekal jaki błąd logiczny chłopie. Jak nie chcesz płacić pracuj na czarno. Nie musisz mieć umowy.
Ewentualnie umowa dzieło. Tam zusu nie płacisz. Czemu działalność prowadzisz?
Nie płaci, ale jak stan zagraża życiu to przyjmą każdego. Nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć.
@NicolasLatifi: uważasz że Kaszewiak się zblaznil?? No to ciekawe bo wszystko co powiedział stało się prawdą. Kaszewiak powiedział że od knura zależy co chcę robić....a po czasie to samo powiedział prokurator i nie zaczął sprawy. Z tym że działka mogła by to zrekompensować masz 100% racji tyle że w polskim prawie dopiero po śmierci może państwo ją przejąć a wiesz on w jakimś DPS to by pewnie jeszcze z 20lat żył.
ważasz że Kaszewiak się zblaznil?? No to ciekawe bo wszystko co powiedział stało się prawdą. Kaszewiak powiedział że od knura zależy co chcę robić....a po czasie to samo powiedział prokurator i nie zaczął sprawy.


@Ivan_Sekal: oczywiście, że się zbłaźnił, ale żeby dojść do takiego wniosku należy (nieskromnie mówiąc) podejść do tematu uczciwie a nie sensacjonistycznie. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta i pytania jakie tam stawiam, zresztą podobne pytania, tylko w znacznie