Wpis z mikrobloga

Czy można zatrzymać łysienie adrogenowe? Zakola się pogłębiają + gniazdo. Linia włosów zaczęła się cofać. Minovivax używam pół roku i rezultaty poniżej oczekiwań. Mam kilka opakowań finasterydu od dermatologa, ale naczytałem się się opini na reddicie i forum "Pokonaj łysienie" o tym, że lek może spowodować znaczne zmniejszenie libido - prowadzi do pół impotencji, że blokowanie dht latami szkodzi organizmowi + post finasteride syndrome po odstawieniu. Do tego moja genetyka... Nie mam pewności, że to u mnie zadziała. Zakola mogą odrosnąć? Badania dht / krew coś dadzą? Organzim nadwrażliwy na dht do #!$%@?. #finasteryd #wlosy #medycyna #przeszczepwlosow #minoxidil #dermatologia #medycynaestetyczna #zakola
  • 14
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: terapia minoxem i finasterydem może pomóc w zagescieniu tego co masz jeszcze na głowie. Na zakola bym nie liczyl. Mało którym się udało ich jako taki odrost gdyż prawdopodobnie mieszki włosowe tam sa już martwe. Jedynu ratunek w przeszczepie
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Działanie wyżej wymienionych specyfików nie jest zerojedynkowe. Chodzi o to, że jak masz spore zakola albo koronę łysą jak kolano, to fin czy mino nie spowodują odrostu włosów do stanu sprzed łysienia. Jeśli zależy Ci na pojawieniu się konkretnej ilości włosów w miejscu, w których już od dłuższego czasu ich nie ma, jedyny rozwiązaniem jest albo przeszczep, albo peruka (system włosów). Przy zaawansowanym Norwoodzie (3/4/5/6/7) fin ani mino nie spowodują
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Ja w drugiej połowie 2022 zacząłem używać najpierw jakieś wcierki(nic nie dawały), później nawet próbowałem pić drożdże(pomagały na szybszy porost włosów, ale nie zagęszczenie), następnie olej z rozmarynu + dermaroller + finasteryd. Te ostatnie pomogło mi cholernie w zagęszczęniu włosów, nawet zakola minimalnie(parę mm) się pomniejszyły i tak przez parę miesięcy stosowałem wszystko nieustannie, w końcu odpuściłem olejek + dermaroller, stosowałem sam finasteryd i utrzymywałem ten stan, z którego byłem
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Jak na ten moment mam 3 miesiąc przerwy od finasterydu, żeby trochę organizm odpoczął. Zaczekam, aż się zaleczą mi rany po operacji i gdzieś w połowie maja znowu będę brał przez rok. Konsultowałem się z dermatologiem, który mi wypisuje receptę i warto robić badania krwi(co 3/4 miesiące gdzieś) oraz wątroby, żeby nadzorować, czy nie zaczynają się jakieś problemy. Ogólnie jak na ten moment(mam 33 lata) podchodzę do tego tak, że
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: post finasterydem syndrom istnieje ale występuje u bardzo małej części osób leczących się finasterydem. Mniej więcej polega to na tym że zamiast podnoszenia się poziomu teścia podczas aplikowania fina zwiększa się poziom estrogenu, zawirowania hormonalne po odstawieniu Fina niby powodują jakieś tam powikłania, jednak u ułamka osób biorących fina.

Sam biorę fina ponad dwa miechy i no może rzeczywiście libido mam trochę mniejsze, jednak nie spowodowało to u mnie żadnej
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Po latach to Ci wyjda wlosy, troche nie rozumiem Twojego podejscia, bo dostales informacje na temat calosci, a jedyne co to rzucasz frazesami jak #!$%@? wujek. Mozesz wyjsc z domu i przechodzac przez ulice zostac potraconym przez samochod.
  • Odpowiedz