Wpis z mikrobloga

Przedstawiciele jakiego działu w firmie was najbardziej #!$%@?ą?

1. Agaty-HR'ówy: ciągle na kawce, ciągle zarobione. Milcz gdy do mnie mówisz. 5 godzin dziennie siedzą w kuchni. Pod koniec miesiąca nie można o nic się odezwać, bo wystawiają pensje i są zajebiście zarobione. Ta, zawsze mają pretensje, bo wy nic nie wiecie, bo to takie proste, a wy nam głowę zawracacie. Gdyby te rzeczy były wrzucone na intranet w czytelnej formie, a nie jako prezentacja sprzed 10 lat, to byśmy pewnie byli lepiej poinformowani. Ogółem wydaje im się, że są najważniejsze w firmie.

2. Przedstawiciele Handlowi: Sól tej ziemi. Nie ważne czy kręcą się od sklepu do sklepu czy siedzą za biurkiem, piją piątą kawkę (przez co mają kawowy oddech) i robią ciągle calle i obgadują deale na miliony złotych - to zawsze ten sam typ cwaniaka. Ogólnie nic z nim nie załatwisz, jeżeli się mu to nie opłaca. A jeżeli mu się to opłaca, to zrzuci na ciebie najgorszą robotę. Wykorzystują innych do wykonywania swojej pracy, np. nie informując klientów o warunkach umowy, produkcie itp. Potem ktoś inny musi świecić oczami i odkręcać bajzel. A jak wyjaśnisz klientowi na czym polega to co kupił, to PH będzie miał ból dupy o to, że mu deal przepadł. No i tak to jest z nimi. Wydaje im się, że bez nich ta firma by padła.

3. Księgowość: Wielkie panie finansistki, po SGH albo trzytygodniowym kursie. Albo po znajomości od 20 lat w firmie. Bo praca księgowego to nic wielkiego - ot większość z naszych finansistek klepie fakturki od 8 do 16, ale mówią o tym, jakby niczym Prometeusz wpychały kamień na Golgotę, chyba że coś przekręciłem. Najbardziej zarobione osoby w firmie, mimo, że częściej widujesz je w kuchni na kawie niż przy biurkach. No ale gdyby nie one, to ta firma by padła.

Coś byście dodali?

#pracbaza
Andrzej_Buzdygan - Przedstawiciele jakiego działu w firmie was najbardziej #!$%@?ą? 
...

źródło: hq720

Pobierz
  • 4