Wpis z mikrobloga

Koreczki, będę kafelkował prysznic, przy okazji robił zabudowę, żeby schować prysznic pod tynkiem i zrpbić półkę.
No i teraz pytanie jak kafelkować.
1. Wkładać brodzik między płytki
2. Wkładać brodzik i nadbudować go płytkami.

Opcja nr dwa wydaje mi się szczelniejsze jeśli chodzi o możliwość przeciekania, ale z drugiej strony weź potem wymień brodzik.

Opcja nr jeden wydaje mi się bardziej estetyczna wizualnie, ale w razie jakiejś nieszczelności silikonu będzie ciekło pod spód.

Z rzeczy technicznych: mam dziurę 140+ na szerokość, brodzik będzie miał 130 szerokości, więc mogę dowolnie wymiarem cyrklować.

#remontujzwykopem #budujzwykopem
WrocilemAleZInnymLoginem - Koreczki, będę kafelkował prysznic, przy okazji robił zabu...

źródło: 1000002387

Pobierz
  • 6
@WrocilemAleZInnymLoginem najpierw Panie robisz hydroizolacyje, potem kładziesz płytki z zachowaniem kąta 90c pod prysznic i na samym końcu montujesz brodzik, nie ma innego rozwiązania. Jak dobrze zrobisz płytki i ustawisz dobry kąt to naprawdę niewielka szczelina wyjdzie na silikon, i przyklej go na bezbarwny silikon do płytek tylko z głową xD żeby w razie wymiany płytki nie odchodziły razem z brodzikiem ( ͡º ͜ʖ͡º)