Wpis z mikrobloga

Polecacie te plany inwestycyjne w XTB? Bo widzę że ani tam nie widzę ile posiadam danych jednostek. Ani nie mogę sobie wypłacić nagle jakiejś części z tego planu tak żeby została alokacja po równo. A kupując na te 3/4 etfy miesięcznie za jakieś 1000 zł to chyba nie ciężka matematyka kupować to w odpowiednich proporcjach. I jeszcze pytanie czy polecacie jak kupuje etfy w USD to robić wpłaty na USD z paypala czy te 0.5 prowizji nie jest odczuwalne potem? Bo kursy widziałem podobne do revoluta. #gielda #xtb #etf
  • 4
@Kamilex97: 0.5 dla małych kwot jest nieodczuwalne, ale dla dużych już tak. Pamiętaj, że XTB ma rachunki bankowe (PLN, EUR, USD) w banku Pekao SA. Wpłacić w dolarach możesz przez paypal, bez problemu w USD, ALE wypłatę musisz wykonać na swój rachunek bankowy - jeśli nie masz go w Pekao SA, to płacisz sporą prowizję za to, że przelew idzie systemem SWIFT. IMO jak nie chce ci się zakładać specjalnie konta
@SiDi okey. A same plany inwestycyjne jak oceniasz? Bo właśnie nie ma wolumenu danych jednostek, nie mogę przenieść na inne konto. Z tego co rozmawialem to i tak jestem właścicielem tych jednostek z planu inwestycyjnego więc w razie upadku takiego XTB mogę to odzyskać u innego brokera. Ale sam nie wiem co o tym myśleć
@Kamilex97: założyłem i zlikwidowałem, mało przejrzyste jak dla mnie, plus trzeba uważać na walutę, żeby w przewalutowanie nie wpaść przypadkiem (w sensie oddzielny plan inwestycyjny dla instrumentów w EUR na koncie EUR i oddzielny analogicznie dla USD). Ostatecznie wolę sam kupować, tym bardziej, że robię to raz na miesiąc. Jeśli chodzi o zasilanie to wpłacam przez paypal z karty revolutowej, trochę szkoda mi płacić za przewalutowanie 0,5% z własnego lenistwa (