Wpis z mikrobloga

Pytanie do tagowych fachowców - czy kredyt w nowym programie można będzie wziac także na działkę budowlaną? Jeśli tak, to czy są podane dodatkowe warunki?

#nieruchomosci
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@majkel88: dzięki panie ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba muszę przeczytać całość, bo w sumie jest różnica między "zacząć budowę" a "skończyć budowe". No i definicja budowy też nie jest jednoznaczna. Holender się lapie?
  • Odpowiedz
Pytanie do tagowych fachowców - czy kredyt w nowym programie można będzie wziac także na działkę budowlaną? Jeśli tak, to czy są podane dodatkowe warunki?


@Heezy: tak jak wyżej napisał na samą działkę nie, ale na budowę + działkę tak. Pewnie będzie to wyglądać tak że przed samym kupnem działki już musisz mieć gotowy plan i kosztorys i bierzesz kredyt na całą inwestycję (działka + budowa domu). Sądzę że w takim
  • Odpowiedz
  • 0
@zeszyt-w-kratke: dla mnie też. Będę rozmawiać z doradcą finansowym to przemagluję temat. Mieszkania odpadają przez ceny, ale może przynajmniej udałoby się wyrwać jakąś działkę
  • Odpowiedz
@Heezy: ja właśnie chciałem kupić działkę na ten kredyt wziąć 200k na 1.5% dołozyć od siebie 100k i za 300k miałbym działkę pod miastem. Powiedzmy za 2-3 lata wybudować dom jak już nazbieram więcej siana i dobrać kolejny mały kredyt komercyjny na budowę. Ale nie stać mnie w tej chwili żeby zrobić całą inwestycję na raz pewnie nawet nie miałbym takiej zdolności kredytowej zeby wziąć 200k kredytu 1.5% 200k swoich oszczędności
  • Odpowiedz