Wpis z mikrobloga

Mirki, czemu w ramach o tym samym timingu, powiedzmy cl16 - nie ma praktycznie żadnych różnic pomiędzy taktowaniem 3200 a 3600 mHz w wydajności? To czym one się różnią i czy zawsze bardziej opłaca brać się 3200? Czy po prostu te drugie ludzie kręcą na 4000 po coś (bo w końcu nie ma różnicy).
Czy właśnie ta różnica gdzieś występuje?
Drugie pytanie, dużo lepiej brać 3200 cl16 niż 3600 ale cl18 tak?
#pcmasterrace #komputery
  • 52
  • Odpowiedz
@10129: Okazuje że działają mi te ramy od strzała na profilu expo. Więcej, wszedłem do biosu i zszedłem z 36 na 34 i też działa.
Mógłbyś mnie jakoś poinstruować jak zabrać się do ogarnięcia pamięci ram? Te ddr5 są bardziej kłopotliwe niż ddr4, nie chce czegoś sobie #!$%@?ć.
Rozumiem że mam napięcia, częstotliwość odświeżania i 4 timingi.
Czy jak zmieniłem teraz każdy timing w dół o 2, to powinienem podnieść
  • Odpowiedz
Rozumiem że mam napięcia, częstotliwość odświeżania i 4 timingi.

masz o wiele wiećej timingów, i te subtimingi cżesto dają dużo dla wydajności

Czy jak zmieniłem teraz każdy timing w dół o 2, to powinienem podnieść napięcie?

nie, napięcie podnosisz tylko jak jest niestabilnie. im niższe napiecie tym jest to zdrowsze dal żywotności ramu ogólnie, napiecia podnosisz jak już odjdziesz do 'ściany' i ram zaczyna byc niestabilny a chcesz nadal podkręcać mocniej.

lekkie
  • Odpowiedz
@10129: zacząłem od zorientowania się jakie kości mam, nie okazało się to najłatwiejsze. Na stronie mojego producenta, nie ma o tym wzmianki. Moje ostatnie znaki na naklejce na kości to ...GDXI i jeszcze -2 po niewielkiej przerwie. Kości cmh32gx5m2e6000c36
Czy ja trafiłem na d-die samsunga i to jest raczej z tych gorszych na co można trafić jeśli chodzi o podkręcanie?
  • Odpowiedz
@interpenetrate:
możesz użyć taiphoon burner do 'zgadnięcia'. raczej samsung by miał inne opóźnienia
x-44-44-96 to nieco sporo jak na samsungi, ja bym stawiał na hynixa

samsungi raczej by tu miały 36-36-36-7*

a nie masz na nalepce napisane VER i cyferki? 5 to będzie hynix 4 samsung
  • Odpowiedz
@10129: nie wiesz czy na jakichś grupkach na fb czy tutaj, nie ma osób do których można by się zgłosić w celu całościowej optymalizacji kompa? Wolę zrobić więcej i szybciej za jednym posiedzeniem z kimś, nauczyć się, móc zadawać pytania itp. Na pewno są osoby oferujące takie usługi. Patrzyłem na OLX ale tam bardziej usługi naprawy kompów znalazlem, a nie mam jakiegoś zapaleńca znajomego do którego mógłbym iść. Biłbym do
  • Odpowiedz