Wpis z mikrobloga

@dreadingit: *rzekomo zbankrutował ZSRR.

ZSRR w latach 80. miał miliony problemów na głowie, a ich rozdmuchana zbrojeniówka była chyba najmniejszym z nich. Lata 80. w ZSRR to było domino wszystkiego i wszędzie.

Większy wpływ na ZSRR miało głodzenie wtórnych sowieckich satelit. Gorbaczow wypowiadał się, że największym problemem było właśnie utrzymywanie Kuby, Lepszej Korei, Wietnamu, jakichś bojówek #!$%@? wie gdzie i dotowanie krajów #!$%@? na wskroś zachodnimi embargami. Sama Kuba pochłaniała 4
  • Odpowiedz
@jl23

ok, tylko teraz ruscy orzez lata oszczedzali i skupowali zloto na ta swoja wojenke, plus zyja z mineralow, gazu i ropy, dopoki maja kupcow, dopoty beda mieli kase na zywienie bialorusi, nie?
  • Odpowiedz
@dreadingit: Przy czym to wcale nie jest takie tanie, jak mogłoby się wydawać.

1. Ruscy większość techniki muszą importować. Za dolary. Czyli muszą utrzymywać rozsądny stosunek rubla do dolara, co kosztuje. I nie chodzi nawet o uzbrojenie.
2. Sankcje - skuteczne czy nie - jeszcze bardziej podnoszą koszty importu i wypompowują pieniądze z ruskiego budżetu.
3. Złoto i dewizy trzeba mieć gdzie sprzedać. A nie wszyscy są chętni do tego, by
  • Odpowiedz
@jl23


Ważna jest w tym wszystkim konsekwencja. #!$%@? ZSRR trwało prawie 30 lat, od połowy lat 60., aż do 1991.


Dajmy im troche czasu, moze sie wyloza sami, np zwroc uwage jak szybko putin zakonczyl epidemie covida. Obawiam sie ze w takim tempie jak sie sytuacja na swiecie pogarsza, to moze nie byc 30 lat na czekanie
  • Odpowiedz