Wpis z mikrobloga

@filiprock: no w piątek była tragedia :D jak już były jakieś laski to wszystkie z chłopakami xD 3/4 to były kuce którzy siedzieli na tych fotelach. Myślałem, że ja jestem przegrywem, ale oni wygrali wszystko :D
  • Odpowiedz
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=1003&st=45


Nektariusz wczesniej pisał o 38 źródłach. To tak nie do końca jest prawdą. Właściwie to mamy jedno źródło historyczne, bezpośrednio z okresu kiedy żył Chrystus, czyli"Wojne żydowską" Flawiusza i dokładnie jedno zdanie o tym , że autor słyszał ,że w Galilei żyje człowiek zwany Jezusem i którego nieliczni uznaja Mesjaszem.

@Roballo: nie jestem w stanie na podstawie jednego zdania przyjąć do wiadomości, że Jezus istniał naprawdę i jest postacią historyczną
  • Odpowiedz
@Roballo: nie jestem w stanie na podstawie jednego zdania przyjąć do wiadomości, że Jezus istniał naprawdę i jest postacią historyczną :P Gdyby tak było, to nie miałbyś ateistów na świecie.


@n0rex: Ale wiesz, że jest różnica między uznaniem, że ktoś taki istniał a przyznaniem, że był on synem Boga? Ateiści istnieliby nawet, gdyby uznano historyczne istnienie Jezusa :P
  • Odpowiedz