Wpis z mikrobloga

Ma ktoś iPhone 15 plus? Jak wasze wrażenia? Słyszałam sporo pozytywnych opinii, ale jest tez sporo narzekania na brak 120 Hz :(

Akurat jest promka w jednym sklepie i zastanawiam się pomiędzy 15 plus, a 15 pro max.

Proszę bez krytyki, tylko szczerze opinie o telefonach ( ͡° ͡°)

#apple #iphone #telefony
  • 18
  • Odpowiedz
@Arielx jak już iść to na całość, to Pro Max może jednak? Ja akurat mam 14 Pro Max i w sumie poza tym, że bateria trochę mi schodzi to jestem zadowolony, chociaż aparat mógłby być lepszy przy zoomie
  • Odpowiedz
@Arielx podobno to 60Hz w iPhone nie jest aż tak złe. Też 15 Plus a 15 Pro Max to dwa inne światy. Plus to taki zwykły telefon z dobrą baterią i dużym ekranem a Pro Max już z tymi cechami wyżej i taki profesjonalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: z tego co widziałam na testach, to bateria w 15 plus i 15 pro max podobnie trzyma (15 plus pewnie nawet trochę lepiej, bo jednak brak 120 hZ robi swoje), a ja nie jestem jakimś pro użytkownikiem, żeby odczuć różnice. 15 plus wychodzi za 4100, więc całkiem spoko, 15 pro 4600, a 15 pro max już 5600 i jakoś tak nie wiem czy warto tyle dopłacać ;x Jaki telefon miałeś
  • Odpowiedz
@Arielx wcześniej miałem 13 Pro Max, nie do końca w sumie teraz wiem po co brałem 14 Pro Max. Różnica jest w sumie tylko w tym, że jest ta dynamiczna wyspa i może trochę lepszy aparat, jest trochę szybszy bo jest nowy. Bateria porównywalna, na cały dzień i noc normalnie korzystając lub przy ciągłym użytkowaniu od 8 do 18 schodzi do 20%, ale to jak robię zdjęcia i chodzę z nawigacją

Planuję
  • Odpowiedz
może trochę lepszy aparat,


@farbowanylisek: Zapis wideo w formacie D-log to dla kogoś kto bawi się w wideo, nawet amatorskie to mega rzecz. Do tego podłączenie zewnętrznego dysku po USB-C też dobra opcja.
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: Ja zmieniam telefony co dwa lata i tak myślę, czy jest sens dopłacać do pro maxa skoro i tak nie wykorzystam w pełni jego możliwości, a 15 plus też mi się podoba, bo ostatnio byłam w cortland sobie pooglądać. A jak oceniasz większy telefon? Warto? Bo teoretycznie dobrym wyjściem byłby tez 15 pro jako taki półśrodek
  • Odpowiedz
@Arielx większy telefon w sumie spoko, bo czuję że go noszę przy sobie więc panika odpada. Więcej tekstu się mieści a dużo czytam, lepiej się zdjęcia ogląda, dobrze służy jako nawigacja przy szybie samochodu bo na spokojnie wszystko widzę. To z plusów, a z minusów to w sumie mam relatywnie małe dłonie jak na chłopa więc żeby ogarniać coś na górze ekranu potrzebuję dwóch rąk, ewentualnie łapię go za chwilę za aparat
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: Pod kątem wielkości 13 wydawała mi się idealna, żeby obsłużyć ją jedną ręką, ale jednak przy oglądaniu filmów, czy nawet przeglądaniu social mediów zawsze miałam w tyłu głowy, że większy ekran też byłby super.

A wykorzystujesz te super funkcje aparatu/kamery? Patrząc np po filmach na yt, to jakość zdjęć pomiędzy 15 plus, a 15 pro niewiele się różni. Ja jako amator pewnie i tak nie wykorzystam w pełni potencjału kamery.
  • Odpowiedz
A wykorzystujesz te super funkcje aparatu/kamery? Patrząc np po filmach na yt, to jakość zdjęć pomiędzy 15 plus, a 15 pro niewiele się różni. Ja jako amator pewnie i tak nie wykorzystam w pełni potencjału kamery.


@Arielx: zazwyczaj się nie bawię, korzystam z zooma 0,5x, 2x, 3x, przestawiłem tylko nagrywanie na 4k i najwięcej klatek na sekundę bo rzadko nagrywam a pamięci mam dużo, Live Photo jest fajne, ale ustawieniami samego
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: Czyli nie warto dopłacać dla samego ekranu? Tak myślę, że chyba ten 15 plus będzie lepszy na próbę, a jeśli ten większy ekran jednak nie przypadłby mi do gustu, to najwyżej za rok wymieniłbym na mniejszy pro
  • Odpowiedz
@Arielx: ja bym dopłacił, ale to kwestia tego że dużo czytam i oglądam. Podejdź może jeszcze raz do iSpotu i spróbuj na obu coś popisać, pooglądać, dokładnie pomyśleć czy się dobrze układa i czy nie waży za dużo

bo po roku wymieniać na coś w 99% identycznego to moim zdaniem jeszcze bardziej bez sensu :P
  • Odpowiedz