Wpis z mikrobloga

Sytuacja na rynku metali szlachetnych, jest warta uwagi wszystkich.
Cena złota podeszła dzisiaj do poziomu $2450.00 za uncję, srebro dotknęło poziom $30.00 za uncję, to są duże skoki i to są skoki gdzie dollar (USD) też rośnie na wartości w stosunku do innych walut, także to jest inny świat.
Trudno mi tu jeszcze pisać o kupowaniu dodatkowego papieru toaletowego, ale każdy powinien to wziąć pod uwagę, nie tylko zresztą kupowanie papieru toaletowego.
Wzrost cen złota odzwierciedla upadek wartości naszych walut (wszystkich, głównie na zachodzie), nasze banki centralne mogą zrobić dużo, jednak jeśli chodzi o utrzymanie wartości naszych walut, tu mają ograniczone możliwości. Drukować można, oddrukować już gorzej. Bez zawalenia się całego domku z kart (czym jest nasza gospodarka), nie jest możliwe QT (quantitative tightening), nie mylić z QE czyli z drukowaniem.
Odsetki od długu w USA w roku fiskalnym 2024, mają osiągnąć poziom $1.6 biliona dolarów, to jest na tyle dużo, że ludzie mogą panikować, patrz ceny złota. Także rzeczy zaczynają się dziać, w tym wszystkim są wybory w USA, wojny na Ukrainie i Strefie Gazy.
Joe Biden i jego szefowie doprowadzili nas do miejsca, gdzie każdy powinien pomyśleć o dodatkowych zakupach, czytaj koza i kamień.
Wielu analityków wskazuje na czerwiec, może wcześniej, nie myślę, że ktokolwiek wie.
Wczoraj Szef FBI Christopher Wray, ostrzegł kongres, że ma dojść do skoordynowanych ataków terrorystycznych na terenie USA. Jeśli to zrobią, to byłby to tzw; "black swan" event, na który wielu czeka.
Trudno jest mi napisać jak daleko posuną się władzę USA, czy to będzie już ten moment, że system zacznie się sypać, złoto mówi nam, że tak!

#polityka
#usa
#ekonomia
  • 1