Wpis z mikrobloga

- Dzień dobry
- Dzień dobry
- a kim Pan jest?
- a Pan kim jest?
- dlaczego Pan nagrywa?
- bo mogę chcę i lubię, interesują mnie takie obiekty
- ma pan zgodę na nagrywanie?
- a od kogo miałbym mieć zgodę?
- od zarządu
- a to ja się proszę pana takimi rzeczami nie przejmuję
- no to wie pan nie wolno tutaj nagrywać na terenie firmy
- a czy my teraz jesteśmy na terenie firmy?
- tak tu jest teren firmy
- TEN CHODNIK JEST TERENEM FIRMY? wie pan co niech pan nie kłamie, kiedy pan patrzył
w system informacji przestrzennej? bo ja dziś rano i wie pan co? pieprzy pan bzdury
- no dobrze ale nagrywa pan firmę nie wolno
- a to "nie wolno" jest poparte jakimiś przepisami?
- a przepraszam pan mnie teraz kręci?
- tak, kręcę wszystko dookoła
- ja sobie nie życzę proszę Pana żeby mnie pan nagrywał
- a to nie jest koncert życzeń proszę Pana, i nie jesteśmy
w burdelu żebym spełniał pana potrzeby
- dobra to zaraz zadzwonię na policję to zwiną Pana i się
skończy
- niech Pan sobie i im tego nie robi... naprawdę
<dzwoni na policję>
<przyjeżdża policja>
- dzień dobry młodszy aspirant Mariusz Funkcjonariusz,
dostaliśmy zgłoszenie że Pan nagrywa obiekt tutaj..
- kręcę wszystko co widzę z chodnika, tak także ten obiekt
- dlaczego Pan nagrywa?
- a dlaczego Pan pracuje w policji?
- ale czemu Pan pyta ??
- traktuję Pana tym samym standardem
- no nie my Pana pytamy dlaczego pan tu nagrywa bo mieliśmy zgłoszenie że ktoś kręci firmę
- a czy robię rzecz legalną czy nie?
- to się zaraz okaże prosimy Pana o dowód osobisty
- a z jakiej racji proszę Pana ja się mam panu wylegitymować, czy jestem o coś podejrzany lub robię coś nielegalnego?
- tego nie powiedzieliśmy
- wobec tego jaka jest podstawa prawna legitymowania?
- art. 15 ustawy o policji proszę Pana
- art. 15 ustawy o policji jest artykułem zrębowym niezupełnym i mogą Panowie korzystać z niego tylko jak
zachodzą przesłanki z artykułu 14. Przecież to nie jest tak że idzie dziewczyna ulicą Panu się spodoba i Pan ją legitymuje
- ale my nie wiemy czy Pan robi coś nielegalnego...
- wie Pan co a ja nie wiem czy Pan nie bije żony w domu i co? Na tym polega życie że nie wiemy co ktoś inny robi
a jednak domniemujemy że nie robi nic złego prawda?
- ale nie może Pan nagrywać firmy to jest czyjaś własność...
- wie Pan co? Widzę, że jest Pan młodym człowiekiem zna Pan takie street view google maps?
- no tak
- to dlaczego nie mogę zrobić konkurencji dla google maps? Przecież ten cały zakład jest obfotografowany po 3 razy z każdej strony
tu przejechało auto jest z tego 8 zdjęć a jednak nie jeździ Pan do firmy google maps i nie legitymuje wszystkich prawda?
Wie Pan czemu? Bo można to robić.
- dobrze rozumiemy czyli nie wylegitymuje się Pan?
- proszę Pana dobrze Pan zrozumiał nie podam swoich danych jeśli mnie zabierzecie Państwo to pojadę na komendę. Wiecie co Panowie?
Mam dosyć tego pieprzenia bzdur i nieznajomości przepisów ja jestem w takiej sytuacji nie 5 i nie 10 raz i wie Pan co? Po ostatniej sytuacji
w Malborku komendant przepraszał mnie za swoich podopiecznych którzy chcieli nie wylegitymować bo jest ogarnięty i wie że jak facet robi coś
legalnego to nie ma podstaw do legitymowania.
- dobrze proszę Pana a pan to gdzieś umieszcza na Youtube na przykład?
- wie Pan co? nie wiem jeszcze czy gdzieś to umieszczę
- to informujemy Pana że nie może Pan udostępniać naszego wizerunku
- Proszę Pana a ja informuję Pana że nie może Pan sikać na ulicy. Po co mi Pan to mówi?
- ale my wiemy że nie możemy sikać na ulicy...
- proszę Pana a ja wiem że nie mogę udostępniać Państwa wizerunku po co Pan mi to mówi? Dla Państwa informacji będę tu jeszcze ok. 10 minut
i potem idę sobie stąd
- Dobrze dziękujemy do widzenia
- Oj Panowie policjanci Panowie policjanci...

#audytobywatelski #heheszki
  • 67
  • Odpowiedz
  • 16
to jest idealny przykład człowieka chorego psychicznie który postanowił zaistnieć w życiu kilku osób robiąc problem z nieuregulowanego prawnie pozwolenia na filmowanie.


@sameowoce: to jest idealny przykład człowieka chorego psychicznie który postanowił zaistnieć w życiu kilku osób robiąc problem z nieuregulowanego prawnie pozwolenia na postowanie
  • Odpowiedz
@sameowoce: dla mnie nieuszanowaniem godności osobistej jest jak ktoś stoi w kolejce do kasy bliżej niż 50cm ode mnie, ale nie mogę oczekiwać że policja sie tym zajmie jak gościu po mojej prośbie się nie odsunie bo nie ma przepisu zabraniającego stania w takiej odległości do kasy.
  • Odpowiedz
@MariuszKolumb: @Wegrzynski Dzban obywatelski powołuje się także bardzo często na art. 14 ustawy o policji, który kataloguje przesłanki wylegitymowania. Prowokator albo tego przepisu nie zna albo go nie rozumie. Wyraźnie jest tam mowa zarówno o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jak i prewencyjnym przeciwdziałaniu, zapobieganiu popełnienia przestępstwa. Na tej podstawie policja ma prawo (i bardzo słusznie swoją drogą) wylegitymować absolutnie każda osobę. Nie jest w tym nic złego, to całkiem normalna i nieszkodliwa
  • Odpowiedz
@MariuszKolumb: o ile zgadzam się z tym co robi i chwała mu za edukowanie funkcjonariuszy z łapanki, o tyle jego teksty są często tak infantylne i cringowe, że aż mnie ściska. Taki trochę nielubiany dzieciak w klasie który próbuję zabłysnąć pyskówką i śmiesznymi metaforami, i może nawet ma rację, ale wychodzi to żałośnie. Zerowy poziom umiejętności dyplomatycznych i charyzmy. Taki... Kukiz prawa.
  • Odpowiedz
to jest idealny przykład człowieka chorego psychicznie który postanowił zaistnieć w życiu kilku osób robiąc problem z nieuregulowanego prawnie pozwolenia na filmowanie.

@Wegrzynski: "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego."
Benjamin Franklin
  • Odpowiedz
@sameowoce: zdrowy chłop, uczy prawa ludzi i policjantów, troszczy się o prawa obywatelskie, oby więcej nam takich ludzi, a tacy ignoranci jak Ty, to wiesz. Do Korei sobie wyjedź, tam nie będzie Cię nikt w miejscu publicznym nagrywał.
  • Odpowiedz
@Chce_tylko_byc_obok_Ciebie: no to "prowokatorowi" 3 sądy przyznały rację, że policja nie miała prawa go w tamtych sytuacjach legitymować, więc chyba jednak 3 sędziowie są bardziej wiarygodnym źródłem jak wykopek ( )
A jakbyś znał jego twórczość, to wcześniej nie miał problemu z legitymowaniem się, ale od pewnej sytuacji, w której policjant nie dopełnił swoich obowiązków i jego dane wypłynęły, jest wstrzemięźliwy z szastaniem danymi na zawołanie.
  • Odpowiedz
@sameowoce: a ja nie czuję się dobrze z tym, że piszesz na tym portalu, mogłabyś przestać? Usuń konto, bo Ci zabraniam korzystać z tej części internetu. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
to publiczny portal rogaczu


@sameowoce: A już widzę, że ktoś już został sprowokowany twoim pisaniem, a ty dalej piszesz tutaj chociaż inni sobie nie życzą. Zarzucasz typowi chorobę psychiczną, a robisz dokładnie co on. Do Choroszczy z tobą
  • Odpowiedz