Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, kupiłem dysk SSD Cruciala, przy podpinaniu SATA coś pękło i wygląda to tak:

W każdym razie dysk działa bo podpiąłem i sprawdziłem (wykrywa go)
Czy nadaje się to na wymianę lub gwarancję?

#pcmasterrace #komputery #pc
iTuTego - Mirki mam problem, kupiłem dysk SSD Cruciala, przy podpinaniu SATA coś pękł...
  • 17
  • Odpowiedz
przy podpinaniu SATA coś pękło

Czy nadaje się to na wymianę lub gwarancję?


@iTuTego: Ale jaką gwarancję?
Gwarancja obejmuje niedociągnięcia producenta, jakby przestał działać, a tu uszkodziłeś go sam i tego gwarancja nie obejmuje.

Podepnij, usztywnij czymś i nie ruszaj a może podziała dłużej niż miesiąc
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cnka @ChristianHorner ok dziękuję ziomeczki, czyli żaden problem być nie powinien? Btw, będę miał z nim jeszcze jeden problem, bo muszę pokombinować jak go przykręcić żeby mi nie latał, a za #!$%@? nie mogę się dobrać do tego,
  • Odpowiedz
żdym razie dysk działa bo podpiąłem i sprawdziłem (wykrywa go)

Czy nadaje się to na wymianę lub gwarancję?


@iTuTego: uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MePix oby podziałał dłużej niż miesiąc ( ͡º ͜ʖ͡º)
Spróbuję jak mówisz, skleje ten plastik jakoś mocno żeby go usztywnić. Może nie pieprznie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rasteris ale z czego oni to robią, z jakiejś modeliny, żeby przy podłączaniu na sztywno coś takiego się stało. Z dyskami mam doczynienia już kupę lat i pierwszy raz taka akcję miałem.
  • Odpowiedz
@iTuTego: Plastiku nie ruszaj, bo jedyne co go trzyma to zapewne ścieżki.
Jak za dużo razy się poruszą to pękną i będziesz musiał się bawić w lutowanie precyzyjne.

Przykręć go, podepnij kable i usztywnij kable, żeby nie latały i nie wywierały nacisku na złącze.
I potem już go nie ruszaj, nie przepinaj, nie zmieniaj jego miejsca. W aktualnym stanie może to jebnąć w każdej minucie jak tym ruszasz i telepiesz
  • Odpowiedz
  • 0
@MePix: jest dokładnie jak piszesz, pojęcia nie mam tylko z czego wykonane jest to coś co zostało uszkodzone, bo tu naprawdę nawet nie była użyta siła tylko zwykłe wpięcie.
  • Odpowiedz
@iTuTego: tu masz 2 luty które wyłamałeś. Choć raczej podejrzewam że wyłamałeś te plastikowe "uszy" które te luty trzymały. Niby do zrobienia ale trzebaby się wykazać pomysłowością. Mi by się chyba nie chciało i po ostrożnym rozebraniu zalałbym te "uszy" razem z bocznymi lutami klejem na gorąco. Tak czy inaczej masz lekcję żeby ze złączami (jeden pies czy SATA, USB-C czy jakiegolwiek inne) obchodzić się delikatnie.
purrminator - @iTuTego: tu masz 2 luty które wyłamałeś. Choć raczej podejrzewam że wy...

źródło: crucial

Pobierz
  • Odpowiedz