Wpis z mikrobloga

#gielda #waluty #smiesznekreski
Fajne miejsce na USDPLN. Każdy pewnie widzi na miesięcznym jako-tako regularny kanał, szczególnie dolną krawędź w miesięcznych cenach zamknięcia. Gdybyśmy żyli z rynkami działającymi w idealnym świecie z książek do AT, to utrzymanie w kanale oznaczałoby ruch do 5,26. Złamanie kanału i ruch w pełnej jego wysokości to okolice 2,98. Zasięgi czasowe wpisałem gdyby ruchy miały podobną dynamikę jak ostatni wzrost do maksów i późniejszy spadek.
Łatwiej dziś grać na osłabienie złotego, albo inaczej - łatwiej ustawić stopa, schować pod kanałem i trzymać narrację pesymistów. Gra na umocnienie nie ma tak czytelnego punktu SL, ale dla optymistów cel też jest godny, bo ruch prawie na 1pln zasięgu.
Oczywiście zawsze może wyjść bokiem i olać jakiekolwiek rysunki.
DJ007 - #gielda #waluty #smiesznekreski
Fajne miejsce na USDPLN. Każdy pewnie widzi n...

źródło: usdpln_11-04-2024_m

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@DJ007: Tylko zauważ że te peaki i dołki były spowodowane nienaturalnymi wydarzeniami. Wojna na ukrainie, kryzys w 2008, pandemia.
Faktem jest natomiast że i dolar i złotówka są obecnie wręcz rekordowo silne. Zobaczymy co pierwsze wymięknie.
I zobaczymy czy złotówka się znów nie rozsypie jak się coś stanie za wschodnią granicą. Albo USA wystąpi z nato po wygranej trumpa ¯\(ツ)/¯

Mamy też rekordowo wysokie rezerwy walutowe to jedno, a dwa NBP
  • Odpowiedz
  • 1
Tylko zauważ że te peaki i dołki były spowodowane nienaturalnymi wydarzeniami. Wojna na ukrainie, kryzys w 2008, pandemia.


@MakaronowyStwor: Kryzysy i wojny, epidemie to naturalne wydarzenia w dziejach, choć niecodzienne.
  • Odpowiedz